Trwa ładowanie...
d23hl9u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nigeria oferuje nagrodę za informacje o uprowadzonych dziewczętach

Nigeryjska policja zaoferowała nagrodę w kwocie 50 mln naira (300 tys. dolarów) za udzielenie jakichkolwiek informacji, które pomogłyby w uratowaniu ponad 200 dziewcząt uprowadzonych przez islamistycznych rebeliantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider islamistów Boko Haram
Lider islamistów Boko Haram (AFP, Fot: HO)
d23hl9u

Dokonane w ubiegłym miesiącu przez zbrojne ugrupowanie Boko Haram porwanie uczennic w odludnej wiosce Chibok na północnym wschodzie najludniejszego państwa Afryki wywołało międzynarodowe oburzenie i protesty w samej Nigerii. Zwiększyło to naciski na rząd, by podjął skuteczne działania w celu uwolnienia dziewcząt.

Napięcie dodatkowo wzrosło po poinformowaniu we wtorek przez władze, że w tym samym rejonie domniemani członkowie Boko Haram uprowadzili osiem dalszych dziewcząt.

Do ogłoszenia o nagrodzie policja dołączyła sześć numerów telefonicznych, apelując do Nigeryjczyków o dostarczanie "wiarygodnych informacji".

W upublicznionym nagraniu wideo przywódca Boko Haram Abubakar Shekau zagroził, że porwane 14 kwietnia z gimnazjum w Chibok dziewczęta zostaną sprzedane "na rynku".

d23hl9u

Podziel się opinią

Share

d23hl9u

d23hl9u
Więcej tematów