Trwa ładowanie...

Niezręczna sytuacja. Prezydent Andrzej Duda nie mógł wejść do sali

Nawet przy ważnych wydarzeniach, w których udział biorą najważniejsze osoby w krajach, nie wszystko zawsze jest dopięte na ostatni guzik. Przekonał się o tym sam Andrzej Duda. Mimo że w sali czekał na niego premier Izraela Benjamin Netanjahu, polski prezydent nie mógł od razu do niego dołączyć.
Share
Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku
Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym JorkuŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3kvnk6

Głowa państwa musiała czekać na korytarzu. Sytuacja miała miejsce w Nowym Jorku, a jej uczestnikiem był polski prezydent.

O sprawie informuje TVN 24. Zanim doszło do zaplanowanego spotkania Andrzeja Dudy z premierem Izraela Benjamin Netanjahu przy okazji 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, doszło do niezręcznej sytuacji. A wszystko przez złą organizację.

Duda zmierzał do sali, w której czekał na niego Netanjahu, ale został zatrzymany. Polska delegacja usłyszała, że sala będzie gotowa za dwie minuty. Prezydent z innymi przedstawicielami naszego kraju odwrócili się więc i odeszli.

    PAP
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka

Ostatecznie doszło do spotkania. Politycy uścisnęli sobie dłonie, po czym, jak przekazał mediom prezydencki minister Krzysztof Szczerski, przeszli do omówienia stanu stosunków dwustronnych i sytuacji na Bliskim Wschodzie. Mówili o współpracy gospodarczej i "omówili potencjalne zakresy kooperacji w kwestiach wojskowych, w tym technologii i sprzętu".

d3kvnk6

Zobacz także: Miażdżąca kpina z Dudy. ‘’Prezydenci grali w gorące krzesła i Trump wygrał”

Wystąpienie Andrzeja Dudy

Podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w USA polski prezydent miał swoje przysłowiowe pięć minut. W swoim przemówieniu podjął tematy równości i suwerenności państw, przypomniał o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a także wezwał do reformy Unii Europejskiej.

d3kvnk6

- W ramach promowanego przez nas porządku światowego opartego na prawie, chcę zwrócić uwagę na jedną fundamentalną zasadę, która będzie naszym priorytetem w drugim roku członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa. Mam na myśli suwerenną równość państw, o której mówi artykuł drugi Karty Narodów Zjednoczonych - przekonywał polski prezydent.

Źródło: TVN 24/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kvnk6

Podziel się opinią

Share
d3kvnk6
d3kvnk6
Więcej tematów