Trwa ładowanie...

Kolejne zadania dla Kurskiego. Jego przyszłość jest już znana [OPINIA]

Dyskusje o tym, co będzie robił Jacek Kurski po odejściu z telewizji publicznej, są bezprzedmiotowe. Tak samo jak analiza czy pnie się, czy jednak spada. Oczywiste bowiem jest to, że Kurski nadal będzie robił to, co robi od lat: służył władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Odwołanie Jacka Kurskiego nie spowoduje, że przestanie wspierać obóz Prawa i SprawiedliwościOdwołanie Jacka Kurskiego nie spowoduje, że przestanie wspierać obóz Prawa i SprawiedliwościŹródło: Licencjodawca, fot: Pawel Wodzynski
ditamor

To była koronkowa akcja ze strony rządzących. Tak jak niemal zawsze, dziennikarze o wszelkich ruchach w obozie władzy wiedzą na tydzień, dwa, a niekiedy miesiąc przed ich wykonaniem, tak o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP nie wiedziano.

Oczywiście między bajki można włożyć opowiastki, że była to suwerenna decyzja członków Rady Mediów Narodowych. Była to dobrze zaplanowana i znana w bardzo wąskim gronie decyzja polityczna.

Nowe zadania Kurskiego

Prawda jest taka, że tuż po odwołaniu Jacka Kurskiego z prezesowskiego fotela niewiele wiadomo.

Jedni twierdzą, że Kurski "idzie wyżej" i będzie głównym spin-doctorem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości oraz będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie przez Parlament, aż do prezydenckiego podpisu, ustawy zmieniającej ordynację wyborczą na korzystniejszą dla rządzących.

ditamor

Inni ripostują, że spin-doctorem PiS-u był przecież już teraz. I uważają, że w końcu Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki dopięli swego i pozbyli się z wpływowego stanowiska nielubianego polityka przebranego chwilowo za dziennikarza.

Przypominane są stare wydania Wiadomości TVP. W jednym źle wypadł Mateusz Morawiecki, w innym kiepsko Andrzej Duda.

Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, napisał z kolei na Twitterze, że już niebawem przed Kurskim nowe zadania. Tyle że nie wiadomo, czy pisał to na poważnie, czy - jak to Fogiel lubi - postanowił zakpić z dziennikarzy udostępniających jego wpisy z prędkością światła.

Bez hamulców i finezji

Prawda jest jednak taka, że nie ma większego znaczenia, jakie stanowisko Jacek Kurski będzie oficjalnie zajmował. To od wielu lat wierny żołnierz i wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Kurski z telewizji rzekomo publicznej uczynił polityczną przybudówkę, której głównym celem było wzmacniać obóz władzy.

ditamor

I nawet jeśli wielu dostrzegało, że jest to robione w sposób toporny, to niemal nikt Kurskiemu nie odmawiał skuteczności.

Najlepszym dowodem jest na to, że ci sami, którzy twierdzili, że TVP to dno, metr mułu i przez nikogo nieoglądany badziew, wskazywali również na brak równości podczas kolejnych wyborów, argumentując, że do niektórych dociera tylko przekaz TVP.

Metody Jacka Kurskiego są znane od lat: czyli bez hamulców, bez finezji, bez pozostawiania choćby cienia wątpliwości odbiorcy. Po prostu: przekaz na chama.

ditamor

I takiego przekazu możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach. Czy to z dobrze wyeksponowanego fotela np. wiceministra kultury czy z cienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Morawiecki mówi o III kadencji. Prof. Dudek: urzędowy optymizm

Dwie rzeczy są pewne.

ditamor

Po pierwsze - ci, którzy grzebią dziś politycznie Kurskiego, robią to przedwcześnie. Jeszcze o nim wielokrotnie wspomnimy - nie tylko podczas następnego Sylwestra Marzeń.

Po drugie: TVP nie będzie inne, nie będzie lepsze, nie będzie uczciwsze. Kurski robił taką telewizję, jaką chciał mieć Jarosław Kaczyński. I każdy, kto będzie chciał utrzymać się w telewizyjnym siodle, musi pamiętać, że to nadal telewizja jednego widza.

Napisz do autora: Patryk.Slowik@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ditamor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ditamor
Więcej tematów