Trwa ładowanie...

(Nie)ZAKAZANE PIOSENKI wracają na ulice Warszawy

Już po raz dwunasty w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI”. Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Share
(Nie)ZAKAZANE PIOSENKI wracają na ulice WarszawyŹródło: iStock.com
d4c7965

Każdego roku na placu marszałka Józefa Piłsudskiego mieszkańcy Warszawy gromadzą się, aby móc wspólnie uczcić pamięć bohaterów miasta. W wydarzeniu uczestniczy nawet kilkanaście tysięcy osób. Pośród nich są żyjący powstańcy, ludzie starsi, studenci czy rodziny z dziećmi. Biorący udział w koncercie to zarówno mieszkańcy miasta, jak również turyści pragnący być częścią tego widowiska.

Organizatorzy przygotowują dla uczestników specjalne śpiewniki. Ponieważ chcą, aby każdy z przybyłych mógł w pełni uczestniczyć w koncercie. Teksty utworów wyświetlane są również na telebimach znajdujących się obok sceny. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy TVP 1 przygotowało transmisję ze wspólnego śpiewania.

W ubiegłym roku Warszawiacy zaśpiewali 11 utworów: „Marsz Żoliborza”, „Sanitariuszka Małgorzata”, „Chłopcy silni jak stal”, „Zośka”, „Modlitwa AK”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „1 sierpnia dzień krwawy”, „O Barbaro, o Barbaro”, „Mała dziewczynko z AK”, „Pałac Michla, Żytnia, Wola”, „Marsz Mokotowa”. W tym roku można spodziewać się podobnego repertuaru.

d4c7965

Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie orkiestra i chór pod kierownictwem Jana Stokłosy. Solowymi występami zachwycą Paulina Grochowska, Maciej Pawlak i Jakub Wocial, na co dzień występujący na deskach warszawskich teatrów.

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” odbędzie się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w środę 1 sierpnia o godzinie 20:00. Transmisja w TVP 1 rozpocznie się o godzinie 20:35.

d4c7965
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c7965
Więcej tematów