Trwa ładowanie...
d9gbz38

Niewybuchy w pięciu miejscowościach w województwie świętokrzyskim

Niewybuchy pochodzą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policja podejrzewa, że jeden z pocisków chciała wykorzystać grupa przestępcza.
Share
Niewybuchy odnaleziono w pięciu miejscowościach
Niewybuchy odnaleziono w pięciu miejscowościachŹródło: East News, Fot: GERARD/REPORTER
d9gbz38

W kompleksie leśnym we Włoszczowie znaleziono pociski artyleryjskie, detonatory i zapalniki. Podczas dalszego przeszukania saperzy natrafili na miejsce, gdzie prawdopodobnie dokonywano rozbierania pocisków. Materiały pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

- To, co zastaliśmy na miejscu sugeruje, że jakaś grupa przestępcza odzyskiwała tam materiały wybuchowe - tłumaczy st. chor. sztab. Robert Krasowski, dowódca Patrolu Rozminowania z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Kolejny pocisk odnalazł około 15 metrów od budynków mieszkalnych pracownik gminnego Zakładu Usług Komunalnych w miejscowości Bęczków. - Ma on wymiary około 35 na 10 cm. Do czasu przybycia patrolu saperskiego teren został zabezpieczony przez policjantów - powiedział asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

d9gbz38

Aleksander Kwaśniewski o przyczynach porażki KO

Na pocisk o wymiarach 40 na 15 cm natrafił na polu mieszkaniec miejscowości Huta Koszary w gminie Bieliny. Materiał zabezpieczyła policja.

Na niewybuch pochodzący także prawdopodobnie z okresu II wojny światowej natknięto się w powiecie koneckim. Niewybuch znalazły osoby pracujące przy budowie leśnej drogi pożarowej. Powiadomiliśmy patrol saperski, a do czasu jego przybycia teren został zabezpieczony - relacjonuje sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Kolejny niewybuch odkryto przy ulicy Świętokrzyskiej w Opatowie. - Pocisk został znaleziony przez pracowników podczas budowy chodnika. Teren został zabezpieczony, będzie pilnowany przez policjantów do środy, do czasu przybycia patrolu saperskiego - zapewniła podkom. Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9gbz38

Podziel się opinią

Share
d9gbz38
d9gbz38
Więcej tematów