Trwa ładowanie...

Niewiarygodne. Tak Czarnek odpowiedział księdzu

Ksiądz Alfred Wierzbicki odszedł z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Profesor ujawnił, że był dręczony i poniżany. "To słowa osoby sfrustrowanej" - skomentował szczere wyznanie duchownego minister edukacji Przemysław Czarnek.

Niewiarygodne. Tak Czarnek odpowiedział księdzuNiewiarygodne. Tak Czarnek odpowiedział księdzuŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
dt28iqw
dt28iqw

O powodach odejścia z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Alfred Wierzbicki opowiedział w rozmowie z magazynem "Więź". Jak oświadczył, przyczyną było postępowanie dyscyplinarne, które KUL wszczął w 2021 roku po jego krytycznych wypowiedziach medialnych na temat zaangażowania Kościoła w politykę oraz stanowiska wobec osób LGBT.

- Dojrzewałem do tej decyzji, gdy na uczelni toczyło się wobec mnie postępowanie dyscyplinarne. Sam jego przebieg to była jedna wielka sugestia, żeby odejść. Dręczono mnie i poniżano. Zacząłem myśleć, że nie chcę mieć do czynienia z tym środowiskiem. Nie było to łatwe, bo ten uniwersytet mnie uformował, sam również coś wniosłem w jego rozwój - powiedział ksiądz.

Podkreślił, że na KUL pracował od 1992 roku. - Na koniec mój uniwersytet, zamiast tworzyć warunki debaty, wytoczył mi postępowanie - wskazał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

dt28iqw

Zobacz też: Tusk wyeliminuje konkurenta? "Dąży do rozbicia"

Czarnek steruje KUL? Minister odpowiada

Prof. Wierzbicki dodał, że odkąd resortem edukacji i nauki kieruje Przemysław Czarnek (będący absolwentem i naukowcem KUL), to uniwersytet zyskuje finansowo, ale dochodzi też do "zapaści intelektualno-moralnej uczelni".

- Na KUL wyczuwalne są próby ręcznego sterowania przez prof. Przemysława Czarnka, który został ministrem. W naszej Katedrze Etyki przygotowaliśmy program kształcenia nauczycieli etyki. Przeszedł całą ścieżkę akceptacji na KUL, aż przyszła wiadomość, że minister polecił przygotowanie nowego programu emerytowanemu pracownikowi uczelni, który nigdy się wprost etyką nie zajmował. Tak jakby naszej pracy nie było - mówił ks. Wierzbicki w rozmowie z "Więzią".

dt28iqw

Głos w sprawie słów duchownego postanowił zabrać sam Przemysław Czarnek. Minister skrytykował księdza i polecił mu "więcej modlitwy i refleksji".

"To słowa osoby sfrustrowanej, obrażające obecnego Rektora KUL i pracowników naukowych tej uczelni. Ks. Wierzbickiemu, jako chrześcijanin, proponuję więcej modlitwy i refleksji nad sobą, wybaczając złe słowa i myśli kierowane pod moim osobistym adresem" - napisał na Twitterze szef MEiN.

Czarnek krytykuje ks. Wierzbickiego Twitter
Źródło: Twitter

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dt28iqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt28iqw
Więcej tematów