Trwa ładowanie...
d2o0oag

Nietypowa zagrywka PiS. Posiedzenie Sejmu skrócone

Jak informuje marszałek Ryszard Terlecki, na prezydium Sejmu zostanie zgłoszony wniosek o przerwanie w środę posiedzenia Sejmu i wznowienie go 15 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie posiedzenie Sejmu potrwa dwa dni krócej, niż planowano
Ostatnie posiedzenie Sejmu potrwa dwa dni krócej, niż planowano (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
d2o0oag

Najbliższe posiedzenie Sejmu miało być ostatnim w obecnej kadencji. Zaplanowano, że rozpocznie się w środę i zakończy w piątek. Według wniosku ma zostać przerwane po jednym dniu. Kolejne dwa dni posiedzenia odbędą się po wyborach.

- Mój klub wniósł taka propozycję do prezydium Sejmu, żeby jutrzejsze posiedzenie ograniczyć do jednego dnia ze względu na krótka kampanię wyborczą i prośbę posłów, żeby mogli jechać do okręgów. Prezydium Sejmu podjęło decyzję, że posiedzenie zostanie przerwane po jutrzejszych obradach i dokończone 15 października - tłumaczył marszałek Terlecki.

Zdaniem posłów PO-KO, dzięki skróceniu posiedzenia, mające większość w Sejmie PiS zamierza uniemożliwić głosowanie ws. dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. We wtorek tą sprawą zajęła się sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Sejm ma ją poddać pod głosowanie w środowy wieczór.

d2o0oag

Opozycja żąda odejścia Ziobry z powodu afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że sędziowie, którzy pracowali w resorcie, w tym wiceminister Łukasz Piebiak, mieli wykorzystywać poufne dane i akta spraw, by kompromitować przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro broni się twierdząc, że nie wiedział o całym procederze, a oskarżany o udział w aferze Łukasz Piebiak natychmiast został zdymisjonowany.

Zobacz też: Konwencje PiS i KO. Różnica bije po oczach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o0oag

Podziel się opinią

Share
d2o0oag
d2o0oag
Więcej tematów