Trwa ładowanie...

Niesamowite zderzenie kulturowe w Rio. Ta fotografia podbija internet od kilku godzin

W turnieju siatkówki plażowej kobiet bierze udział para z Egiptu, która w pierwszym meczu przegrała z Niemkami 0:2. Na boisku uwagę przykuła jednak nie gra zawodniczek, ale ich strój. O zdjęciach, które zostały zrobione podczas meczu internauci pisali jako o "kontrastujących stylach" zawodniczek, "różnicach kulturowych", a nawet "zderzeniu cywilizacji".

Share
Niesamowite zderzenie kulturowe w Rio. Ta fotografia podbija internet od kilku godzin
Źródło: Yasuyoshi Chiba / AFP
d1el339

Para Doaa Elghobashy/Nada Meawad jest pierwszym zespołem z Egiptu, który występuje w igrzyskach w turnieju siatkówki plażowej._ - Jestem szczęśliwa i dumna, że mogę reprezentować Egipt na igrzyskach olimpijskich_ - powiedziała Elghobashy. 20-latka przykuwała uwagę nie tylko swoją grą.

Niemki rozegrały spotkanie w dwuczęściowych strojach kąpielowych, w których występuje zdecydowana większość siatkarek plażowych. Natomiast obie Egipcjanki miały zakryte ciała, a Elghobashy grała w hidżabie.

- Jestem naprawdę dumna z mojego hidżabu. Noszę go od dziesięciu lat. FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej - wyj. red.) wyraziła zgodę na to byśmy grały w hidżabach - wyjaśniła młoda siatkarka.

- Noszenie hidżabu nie oddziela mnie od całego świata. Kocham to i sądzę, że gra w siatkówkę plażową to jedna z najlepszych rzeczy jaka mi się przytrafiła - dodała.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1el339

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1el339
d1el339
Więcej tematów