Trwa ładowanie...
d193ipy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niepopularny minister przełożył ślub - czego się bał?

Francuski minister ds. imigracji Eric Besson, krytykowany przez opozycję za restrykcyjną politykę wobec Romów i innych imigrantów, postanowił przesunąć datę swojego ślubu. Grupa internautów zapowiedziała bowiem, że zakłóci ceremonię krzykiem i "psikusami". Besson jest jednym z najmniej popularnych członków francuskiego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niepopularny minister przełożył ślub - czego się bał?
(AFP, Fot: Lionel Bonaventure)
d193ipy

Jak podają media, o swojej decyzji poinformował publicznie sam Besson na antenie telewizji publicznej France 5. Ceremonię ślubu, mającą połączyć 52-letniego ministra z młodszą o blisko 30 lat Tunezyjką, zaplanowano na 16 września w paryskim merostwie 7. dzielnicy. Doniosły o tym bulwarowe media.

Przeciwnicy Bessona, zebrani na specjalnej grupie portalu społecznościowego Facebook, zapowiedzieli, że pojawią się na ślubie, by zakłócić uroczystość "kocią muzyką" i innymi "żartami". W odpowiedzi minister ogłosił, że ceremonia odbędzie się w innym niż planowany terminie i że nowa data będzie utrzymana w tajemnicy.

- Nie boję się "kociej muzyki" ani też psikusów, ale też nie zamierzam korzystać z przysługującej mi rządowej ochrony w wypadku ślubu, który jest wydarzeniem o charakterze prywatnym - tłumaczył minister. Dodał, że "nie godzi się na śledzenie przez paparazzich i dziennikarzy pism plotkarskich". Minister wezwał prasę do poszanowania jego życia prywatnego. Przy okazji zdementował pogłoski, jakoby wśród zaproszonych na ślub gości miał być prezydent Nicolas Sarkozy.

d193ipy

Besson, jedna z najmniej popularnych postaci w rządzie Francois Fillona, jest oskarżany przez opozycję o podsycanie ksenofobii wobec nielegalnych imigrantów we Francji oraz o nadgorliwą realizację polityki deportowania Romów do Rumunii i Bułgarii. Partia Socjalistyczna wypomina mu też, że choć niegdyś był jej członkiem, to potem przeszedł do przeciwnego obozu prezydenta Sarkozy'ego.

Szef resortu ds. imigracji ma trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa z Sylvie Brunel, zakończonego rozwodem w ubiegłym roku. Obecna wybranka Bessona, 24-letnia Tunezyjka Yasmine Tordjman, jest studentką sztuk pięknych, prawnuczką byłej Pierwszej Damy Tunezji, Wassili Bourguiby.

Ślub ministra z dużo od niego młodszą kobietą z Tunezji wywołał uszczypliwe uwagi w mediach. Popularny satyryk Stephane Guillon sugerował nawet, że Besson, choć oficjalnie potępia "papierowe małżeństwa" imigrantów z obywatelami francuskimi, to sam zawiera taki związek.

d193ipy

Podziel się opinią

Share

d193ipy

d193ipy
Więcej tematów