Trwa ładowanie...
d1j76c6

Niepełnosprawny syn Iwony Hartwich z zakazem wejścia do Sejmu. Jest zmiana decyzji

Niepełnosprawny Kuba chciałby wziąć udział w zaprzysiężeniu swojej mamy Iwony Hartwich na posłankę. Po proteście ma jednak zakaz wstępu do Sejmu. Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacji Sejmu, poinformował, że zakaz jest już nieaktualny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Hartwich z synem Kubą
Iwona Hartwich z synem Kubą (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1j76c6

- Syn chce być na moim zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu. Zależy mi bardzo, żeby zakaz wstępu do budynku Sejmu został cofnięty dla wszystkich osób, które protestowały – mówi w Polsatnews.pl Iwona Hartwich, która brała udział w proteście niepełnosprawnych, a teraz została wybrana na posłankę.

Po proteście Kancelaria Sejmu nałożyła zakaz wstępu do budynku parlamentu na Iwonę Hartwich oraz pozostałych manifestantów. Tłumaczono, że ma to związek z zagrożeniem dla bezpieczeństwa i porządku Sejmu. "Takie rozwiązanie stosuje się w szczególności wobec osób, które nie przestrzegają przepisów porządkowych" - informowało Centrum Informacyjne Sejmu w komunikacie w lipcu 2018 roku.

Po słowach Iwony Hartwich głos zabrał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. "Syn nowo wybranej posłanki oczywiście będzie mógł uczestniczyć w zaprzysiężeniu. Zakaz jest nieaktualny. Straż Marszałkowska zmieniła decyzję podjętą w 2018 r., po proteście w Sejmie" – poinformował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka.

d1j76c6

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów