Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: w poniedziałek ogłoszenie zmian w rządzie. "Plan przyjęty"

Na poniedziałek zaplanowane jest ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego zmian w rządzie. Spodziewana jest zmiana w kilku resortach.

Share
Nieoficjalnie: w poniedziałek ogłoszenie zmian w rządzie. "Plan przyjęty"
Źródło: East News
d2qfld5

Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet.pl, w poniedziałek spodziewana jest zmiana w kilku resortach.

Z kolei Ryszard Terlecki oznajmił, że "rekonstrukcja będzie pewnie na początku tygodnia, niekoniecznie w poniedziałek" - podaje 300polityka.

Spotkanie kierownictwa PiS

W czwartek po godz. 19 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zakończyło się spotkanie kierownictwa partii. Posłowie zajmowali się tematami bieżącymi, ale przyznali, że poruszono również kwestię rekonstrukcji rządu.

d2qfld5

Wiadomo już, że uzgodniono kwestie zmian. Przyznał to także Ryszard Terlecki, choć nie był pewny daty ogłoszenia.

- Plan rekonstrukcji przyjęty. Rekonstrukcja będzie pewnie na początku tygodnia. Niekoniecznie w poniedziałek, ale w pierwszej połowie tygodnia - stwierdził Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Zmiany czy bez zmian?

Przypomnijmy, że 11 grudnia zaprzysiężony został nowy rząd. Choć o dużo mówiło się wówczas o rekonstrukcji, jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

d2qfld5

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

d2qfld5

Podziel się opinią

Share
d2qfld5
d2qfld5
Więcej tematów