Trwa ładowanie...

Minister zwołuje pilne spotkanie z rolnikami

Na wtorek 19 marca minister rolnictwa Czesław Siekierski zwołuje pilne spotkanie z rolnikami. Tak wynika z nieoficjalnych informacji Radia Zet. Jak podaje rozgłośnia, rolnicy są podzieleni w sprawie negocjacji z rządem. Ministerstwo chce zaakceptować jedynie część ich postulatów.

Protest rolników w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneProtest rolników w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News, fot: Wojciech Olkusnik
d2h3b94
d2h3b94

W rozmowie z Radiem Zet informację o spotkaniu potwierdziły organizacje zrzeszające rolników: Oszukana Wieś oraz Zamojskie Towarzystwo Rolnicze. Na rozmowy zaproszeni zostali także rolnicy protestujący przy granicy polsko-ukraińskiej.

Termin spotkania wyznaczono na dzień poprzedzający kolejny etap protestów. Dzień po rozmowach, w środę 20 marca, rolnicy chcą zablokować drogi większości miast wojewódzkich.

Więcej informacji podamy za chwilę

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy skarżą się w przychodni i u lekarza. "Przesiedzieć i pieniądze wziąć"

Radio Zet dowiaduje się z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że ministrowi Siekierskiemu zależy na jak najszybszym rozwiązaniu sporo z rolnikami. Ma on przedstawić rozwiązania, które w ostatnim czasie były wypracowywane z Unią Europejską oraz stroną ukraińską.

d2h3b94

Wśród tych rozwiązań, które mogą zostać położone na stole, są ograniczenia w bezcłowym handlu z Ukrainą. To oznacza limity w imporcie nie tylko drobiu, jaj i cukru, ale również miodów i niektórych zbóż.

Wirtualna Polska dotarła do zaproszenia, które minister Czesław Siekierski oraz prezes kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej Artur Balazs skierowali do protestujących rolników.

"Uważamy jednak, że debata z udziałem zaproszonych do niej gości będzie krokiem w kierunku wypracowania propozycji rozwiązania tych kwestii zarówno w wymiarze krajowym jak i unijnym"

- czytamy w zaproszeniu.

d2h3b94

Spotkanie odbędzie się w Jasionce k. Rzeszowa w ramach Europejskiego Forum Rolniczego.

Podczas ubiegłorocznej edycji tego Forum ówczesny minister rolnictwa Henryk Kowalczyk został obrzucony jajkami.

Źródło: Radio Zet, WP Wiadomości

d2h3b94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h3b94
Więcej tematów