Trwa ładowanie...
d14icx6

Nieoczekiwane przemówienie na pogrzebie kanclerza Niemiec Helmuta Kohla

Podczas uroczystości żałobnej ku czci byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla w sobotę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przemówienie wygłosi także premier rządu Rosji, Dmitrij Miedwiediew - podała niemiecka gazeta "Sueddeutsche Zeitung".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miedwiediew
Miedwiediew (WP.PL)
d14icx6

Wystąpienie rosyjskiego polityka ma podkreślić szczególną rolę Związku Radzieckiego w procesie zjednoczenia Niemiec - pisze "SZ". W Strasburgu będzie w tym czasie przybywać także prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Agencja dpa zastrzega, że ani Moskwa, ani Kijów nie potwierdziły na razie przyjazdu polityków.

Z informacji podanych przez niemieckie MSW uroczystość żałobna w PE rozpocznie się 1 lipca o godz. 11. Na liście mówców znajdują się obecnie kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, a także - prezydent Francji Emmanuel Macron i b. prezydent USA, Bill Clinton.

Po dwugodzinnej ceremonii określanej jako europejski akt żałobny trumna z ciałem Kohla zostanie przewieziona śmigłowcem ze Strasburga do Ludwigshafen, a następnie przetransportowana statkiem do Spiry, gdzie późnym popołudniem w katedrze zostanie odprawiona msza żałobna. Potem nastąpi pochówek na cmentarzu w Spirze.

Helmut Kohl, sprawujący urząd kanclerza Niemiec nieprzerwanie od 1982 do 1998 roku, zmarł 16 czerwca po długiej chorobie w swym domu w wieku 87 lat.

d14icx6

Podziel się opinią

Share

d14icx6

d14icx6
Więcej tematów