Trwa ładowanie...

Nieoczekiwana decyzja płk. Edmunda Klicha

Edmund Klich, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i były polski akredytowany przy rosyjskiej komisji MAK, wyjaśniającej katastrofę smoleńską, będzie się ubiegał o mandat senatora w jednym z okręgów w Wielkopolsce.

Nieoczekiwana decyzja płk. Edmunda KlichaŹródło: AFP
d26a6dn
d26a6dn

- Mam zarejestrowany niezależny komitet i jako kandydat niezależny wystartuję w wyborach - powiedział płk Edmund Klich.

Klich chciałby współpracować w czasie kampanii wyborczej, a także po ewentualnym wyborze z senatorami wybranymi z komitetu "Obywatele do Senatu".

- Najbliżej mi do inicjatywy prezydenta Dutkiewicza "Obywatele do Senatu" bo to jest inicjatywa , która ma wspierać samorządy, które mają coraz więcej zadań, a nie zawsze mają na to środki finansowe - powiedział Edmund Klich.

Jeszcze w tym tygodniu kandydat ma się spotkać z prezydentem Dutkiewiczem w sprawie ewentualnej współpracy czy poparcia ze strony samorządowej inicjatywy prezydenta Wrocławia.

d26a6dn

- Jestem osobą rozpoznawalną i myślę, że wiarygodną po tym jak pracowałem przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Po wyborach będę mógł podejść do znanych polityków czy parlamentarzystów i będę mógł z nimi rozmawiać, bo oni będą wiedzieć z kim rozmawiają - powiedział Edmund Klich.

Jako przyszły senator chciałby wspomóc działania samorządów zwłaszcza w działaniach budowy infrastruktury drogowej czy rozwiązywaniu problemów edukacyjnych.

Edmund Klich startuje w Okręgu wyborczym 94, który obejmuje powiaty południowo zachodniej wielkopolski:leszczyński, gostyński, kościański i rawicki. Edmund Klich urodził się w Mierzejewie pod Lesznem i do matury mieszkał w samym Lesznie.

d26a6dn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26a6dn
Więcej tematów