Trwa ładowanie...
d193ipy

"Nienawidzę Polaków". Przedsiębiorca Hans G. skazany

Niemiecki przedsiębiorca Hans G. został w piątek uznany winnym znieważania pięciu pracowników swojej firmy oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem Natalii Nitek-Płażyńskiej, żony posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hans G. nie stawił się na ogłoszeniu wyroku
Hans G. nie stawił się na ogłoszeniu wyroku (PAP, Fot: Tomasz Skibiński)
d193ipy
  • Niemiecki biznesmen został uznany winnym znieważenia pracowników
  • Poszkodowanym musi wypłacić nawiązki
  • Za grożenie żonie posła Hans G. został skazany na więzienie w zawieszeniu

Przedsiębiorca Hans G. musi zapłacić 20 tys. zł grzywny za znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Z kolei za groźby karalne wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej mężczyzna został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata - podaje Radio Gdańsk.

Oprócz tego Hans G. musi pisemnie przeprosić swoje byłe pracownice, ma też zakaz kontaktów z Natalią Nitek-Płażyńską. Pokrzywdzonym musi zapłacić nawiązkę w wysokości od 2 do 3,5 tys. zł.

d193ipy

- Jestem zadowolona, że dziś my, Polacy, zwyciężyliśmy z Niemcem-nazistą. Człowiekiem, który mówił o sobie, że chciałby zabijać Polaków, że by nas rozstrzelał - powiedziała po rozprawie Natalia Nitek-Płażyńska. - Dzisiejszy wyrok pokazuje, że warto walczyć o swoją godność - dodała.

"Nienawidzę Polaków"

Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca Hansa G. zapowiedział apelację.

To już drugi wyrok w sprawie niemieckiego przedsiębiorcy. W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Gdańsku nakazał biznesmenowi publiczne przeprosiny Natalii Nitek-Płażyńskiej, która wytoczyła mu proces cywilny. Musi jej też zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia.

d193ipy

Hans G. był nagrywany przez pracowników od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. Miał do nich mówić: "Polaczki", "nienawidzę Polaków" czy "zabiłbym wszystkich Polaków". Bulwersujące zachowanie przedsiębiorcy nagłośniła Telewizja Republika w marcu 2016 r.

Źródło: Radio Gdańsk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d193ipy

Podziel się opinią

Share

d193ipy

d193ipy
Więcej tematów