Trwa ładowanie...

Niemowlę uduszone przez 19-letnią matkę? Jest akt oskarżenia

• Prokuratura zakończyła postępowanie po śmierci 3-miesięcznego Fabiana
• Śledczy zarzucają matce dziecka, że udusiła je poduszką
• Oskarżony jest także partner kobiety
• Do tragedii doszło pod koniec lipca w Brodowie

Share
Niemowlę uduszone przez 19-letnią matkę? Jest akt oskarżenia
Źródło: WP, fot: Łukasz Antczak
d44gvwj

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie śmierci trzymiesięcznego Fabiana. 19-letniej matce, Magdalenie S., która - jak twierdzi prokuratura - udusiła dziecko poduszką i jej 21-letniemu partnerowi, Adrianowi G., który nie był ojcem dziecka, grożą wyroki dożywocia.

Wszystko działo się pod koniec lipca w Brodowie k. Lubina, w jednym z pokoi w mieszkaniu należącym do ojca mężczyzny. 3-miesięczne dziecko płakało, przeszkadzając w alkoholowej libacji ze znajomymi. Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Legnicy wynika, że w pewnym momencie oskarżona kobieta podeszła do partnera i powiedziała mu, że nie chce dziecka. Jak dodała, dobrze byłoby się go pozbyć.

Od słów przeszła do czynów - twierdzą śledczy. Miała podejść do dziecka i nakryła je dużą poduszką. Jeden ze znajomych chciał powstrzymać Magdalenę S., ale Adrian G. uniemożliwił mu to.
Dopiero na godzinę przed północą matka zadzwoniła po pogotowie. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz nie mógł zrobić nic, poza stwierdzeniem zgonu dziecka.

Ani matka, ani jej partner nie przyznają się do winy. Twierdzą, że - owszem - pili tego dnia. Przyznali się także do zażycia amfetaminy. Biegli uznali, że byli poczytalni. Według nich dziecko zmarło nagle. Przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Magdalena S. i Adrian G. odpowiedzą przed Sądem Okręgowym w Legnicy.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d44gvwj

Podziel się opinią

Share
d44gvwj
d44gvwj
Więcej tematów