Trwa ładowanie...

Niemka rzuciła wyzwanie Budce. Jest odpowiedź

W ubiegłym tygodniu Borys Budka został wybrany na przewodniczącego komisji przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego. Polityk KO nie miał jednak dużo czasu na świętowanie. Jak donosi RMF FM, Niemka Marie-Agnes Strack-Zimmermann zabiega o to, by część kompetencji komisji kierowanej przez Budkę, przeszło pod skrzydła podkomisji ds. obrony.

Niemka rzuciła wyzwanie Budce. Jest odpowiedźNiemka rzuciła wyzwanie Budce. Jest odpowiedźŹródło: East News, PAP
d4juj5s
d4juj5s

Strack-Zimmermann jest szefową podkomisji ds. obrony i dlatego chce przejąć sprawy dotyczące produkcji uzbrojenia. Obecnie zajmuje się nimi komisja przemysłu. Niemka przekonuje jednak, że właściwsza byłaby podkomisja ds. obrony (SEDE), która już we wrześniu ma się stać pełnoprawną komisją.

O poszerzenie wpływów tego gremium Strack-Zimmermann zabiega od kilku tygodni. -Przemysł obronny to nie jest zwykły przemysł, bo wiąże się z polityką bezpieczeństwa - przekonywała w czerwcu.

Boru Budka zapewnia w rozmowie z RMF FM, że zrobi wszystko, by kierowana przez niego komisja przemysłu, badań naukowych i energii nie straciła na znaczeniu w sprawach dotyczących obronności. Zapewnia jednocześnie, że jest otwarty na rozmowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d4juj5s

Zobacz też: ekologia, a polityka UE. "Nie jesteśmy gotowi ale musimy to zrobić"

Niemka rzuciła wyzwanie Budce. Jest odpowiedź

- Będę stał na stanowisku, żeby komisja ITRE miała te kompetencje, ale chcę bardzo dobrze ułożyć sobie współpracę z innymi komisjami - podkreślił.

Dodał, że po wakacjach ma w tej sprawie rozmawiać z szefową Parlamentu Europejskiego Robertą Metsolą.

Przeczytaj też:

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4juj5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4juj5s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj