Trwa ładowanie...

Niemieckie MSW: wśród sprawców napaści w Kolonii byli azylanci

• Niemieckie MSW przyznaje: wśród sprawców napaści w Kolonii byli azylanci • Policji udało się ustalić tożsamość 31 sprawców • 18 miało status azylanta lub na niego oczekiwało
Share
Niemieckie MSW: wśród sprawców napaści w Kolonii byli azylanci
Źródło: PAP/EPA, Fot: MAJA HITIJ
d147si1

Wśród sprawców napaści rabunkowych na dworcu w Kolonii w sylwestra byli azylanci - poinformowało w piątek w Berlinie niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych powołując się na policję federalną, Bundespolizei.

- Funkcjonariusze policji federalnej odnotowali w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 32 przestępstwa, w większości kradzieże i pobicia, i ustalili tożsamość 31 sprawców - powiedział dziennikarzom rzecznik MSW Tobias Plate.

Jak wyjaśnił, wśród zidentyfikowanych sprawców były dwie osoby z niemieckim paszportem, a reszta to obcokrajowcy - Algierczycy, Marokańczycy, Syryjczycy i Irakijczycy, a także jeden Amerykanin.

d147si1

- 18 skontrolowanych osób miało status azylanta lub oczekiwało na decyzję o przyznaniu azylu - poinformował Plate.

Żadnemu z podejrzanych nie postawiono zarzutu o napaść seksualną. Zgłoszenia o trzech przypadkach przestępstw seksualnych wpłynęły co prawda do Bundespolizei, nie udało się jednak ustalić sprawców.

Rzecznik MSW zastrzegł, że pole działania policji federalnej ograniczone było do budynku dworca głównego w Kolonii i jego najbliższej okolicy. Porządku na placu między dworcem a katedrą, gdzie doszło do większości incydentów, pilnowała policja kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Niemiecka policja twierdziła początkowo, że wśród sprawców napaści nie było imigrantów. Jak piszą niemieckie media, dane o pochodzeniu sprawców były z powodów politycznych usuwane z oficjalnych raportów.

d147si1

Podziel się opinią

Share
d147si1
d147si1
Więcej tematów