Trwa ładowanie...

Niemiecki sołtys pobity do nieprzytomności. Atak ksenofobów?

• Ktoś od tyłu uderzył sołtysa w głowę kijem albo deską

• 61-letni sołtys musiał być hospitalizowany

• Policja przypuszcza, że sołtysa zaatakowali wrogowie schroniska dla azylantów

• Polityk rozważał umieszczenie uchodźców w jednym z domów

• Wcześniej sołtys otrzymywał pogróżki

Niemiecki sołtys pobity do nieprzytomności. Atak ksenofobów?Źródło: picture-alliance/dpa/G. Wendt
d3epi69
d3epi69

Sołtys gminy Oersdorf w powiecie Segeberg w Szlezwiku-Holsztynie został pobity do nieprzytomności. Policja przypuszcza, że był to atak wrogów schroniska dla azylantów.

W czwartek wieczorem Joachim Kebschull, sołtys gminy Oersdorf w powiecie Segeberg w Szlezwiku-Holsztynie był w drodze na posiedzenie gminnej komisji budowlanej, kiedy został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Ktoś od tyłu uderzył go w głowę kijem albo deską. Cios był tak silny, że mężczyzna stracił przytomność.

Rzecznik policji poinformował, że 61-letni sołtys musiał być hospitalizowany. Sprawca czynu zbiegł. Zdaniem policji podłożem tego brutalnego czynu mogło być zaangażowane Kebschulla na rzecz uchodźców. Polityk rozważał umieszczenie uchodźców w jednym z domów w tej miejscowości.

W czwartek otrzymał on list z pogróżkami, w którym napisano: "Kto nas nie słucha, ten odczuje to na własnej skórze" i "Oersdorf tylko dla oersdorfczyków".

Takie pogróżki polityk otrzymywał już od miesięcy, i jak poddaje jego partia Oersdorfer Waehlervereinigung, ze względu na groźby podłożenia bomb już dwa razy odwoływano posiedzenia gminnych komisji.

d3epi69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3epi69
Więcej tematów