Trwa ładowanie...

Niemiecki resort finansów chce wydać ponad 77 mld euro na uchodźców

• Minister finansów Wolfgang Schaeuble zamierza przeznaczyć w budżecie na przyszły rok 19 mld euro na integrację uchodźców
• Do roku 2020 nakłady na ten cel mają przekroczyć 77 mld euro - wynika z projektu budżetu, o którym pisze "Sueddeutsche Zeitung"

Niemiecki resort finansów chce wydać ponad 77 mld euro na uchodźcówŹródło: AFP, fot: Tobias Schwarz
d4ateil

Rząd zamierza przeznaczyć środki na rozpatrywanie wniosków o azyl, integrację imigrantów, którym przyznano status azylanta bądź uchodźcy, w tym naukę języka niemieckiego, oraz szkolenia umożliwiające imigrantom zdobycie pracy.

Projektowane kwoty nie uwzględniają postulatów krajów związkowych, domagających się od władz centralnych opłaty ryczałtowej dla każdego imigranta. Odpowiedzialność za ulokowanie i utrzymanie imigrantów po przybyciu do Niemiec ponoszą władze lokalne - landy.

Rząd zamierza przeznaczyć więcej pieniędzy na bezpieczeństwo wewnętrzne. MSW otrzyma dodatkowo 1,5 mld euro na stworzenie 1950 nowych etatów w policji federalnej i Federalnym Urzędzie Kryminalnym. Zwiększy się też - o 1,7 mld euro do 36,6 mld euro - budżet Bundeswehry.

Pomimo wyższych wydatków niemiecki budżet pozostanie w przyszłym roku zrównoważony. Rząd nie planuje też żadnych nowych długów do 2020 roku. Jest to możliwe dzięki rosnącym wpływom z podatków, niskiemu bezrobociu oraz spadającemu oprocentowaniu kredytów - tłumaczy "Sueddeutsche Zeitung".

Rząd zamierza przyjąć projekt budżetu na rok 2017 w najbliższą środę.

d4ateil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ateil
Więcej tematów