Trwa ładowanie...

Niemiecka policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o terroryzm. Miały status ubiegających się o azyl

• Niemiecka policja zatrzymała trzech Syryjczyków podejrzewanych o działalność terrorystyczną
• Ujęto ich podczas akcji przeprowadzonej m.in. w domach dla uchodźców
• Mężczyźni posiadali status osób ubiegających się o azyl

Share
Niemiecka policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o terroryzm. Miały status ubiegających się o azyl
Źródło: Fotolia
d3eoahf

Niemiecka policja zatrzymała trzech Syryjczyków w czasie akcji przeprowadzonej m.in. w domach dla uchodźców w dwóch landach na północy kraju - poinformował Federalny Urząd Kryminalny (BKA). Mężczyźni podejrzewani są o działalność terrorystyczną.

W czasie akcji z udziałem 200 funkcjonariuszy policji federalnej, BKA i policji krajowej przeszukano łącznie sześć obiektów w krajach związkowych Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn, zabezpieczając przy tym również bogaty materiał dowodowy - oświadczyła rzeczniczka Urzędu w Wiesbaden.

d3eoahf

Według informacji, do których dotarł dziennik "Die Welt", przeszukano m.in. trzy domy dla uchodźców i mieszkania prywatne.

Zatrzymanych Syryjczyków, którzy posiadali status osób ubiegających się o azyl, już od kilku miesięcy obserwował BKA, który powołał specjalną grupę dochodzeniową, zajmującą się podsłuchiwaniem ich rozmów telefonicznych - pisze "Die Welt". Podejrzenie, że w przypadku ujętych mężczyzn może chodzić o dżihadystów, miał przekazać funkcjonariuszom BKA Federalny Urząd Ochrony Konstytucji - dodaje gazeta.

d3eoahf

Podziel się opinią

Share
d3eoahf
d3eoahf
Więcej tematów