Trwa ładowanie...

Niemiecka policja rozbiła przestępczą organizację rockersów Satudarah

Tysiąc policjantów wzięło udział na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii i kilku innych landów w akcji przeciwko uznanej przez MSW za przestępczą organizacji rockersów Satudarah. Władze zarzucają jej członkom handel narkotykami i bronią.
Share
Niemiecka policja rozbiła przestępczą organizację rockersów Satudarah
Źródło: PAP/EPA, Fot: Essen Police
d1aee5h

Policjanci weszli we wtorek rano do 46 obiektów związanych z działalnością Satudarah - ugrupowania rockersów będącego filią organizacji mającej siedzibę w Holandii. Niemieckie MSW wydało wcześniej zakaz działalności tej organizacji.

Niemieckie władze są przekonane, że niemieccy rockersi sterowani byli przez centralę w Holandii. Jak powiedział szef MSW Thomas de Maiziere, ugrupowanie rockersów zajmowało się handlem narkotykami i bronią, także automatyczną, i stanowiło poważne zagrożenie dla porządku publicznego.

Akcję przeprowadzono równocześnie w kilku krajach związkowych Niemiec - oprócz Nadrenii Północnej-Westfalii operacja miała miejsce w Bremie, Bawarii, Dolnej Saksonii i Badenii-Wirtembergii. Policja zabezpieczyła narkotyki, miecze, kamizelki kuloodporne, amunicję i maczety. Nikogo nie aresztowano.

Jak pisze agencja dpa, Rockerclub Satudarah założyła w 1990 roku grupa Holendrów pochodzenia indonezyjskiego. Obecnie organizacja ma 85 filii, w tym 40 na terenie Holandii.

d1aee5h

Podziel się opinią

Share
d1aee5h
d1aee5h
Więcej tematów