Trwa ładowanie...
dd94a1y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecka policja otrzymała ponad 800 zawiadomień ws. napaści w Kolonii. Prokuratura wszczęła dotąd postępowanie wobec 21 podejrzanych

• Po trzech tygodniach po incydentach wpływają kolejne zawiadomienia
• Do środy policji z Kolonii przyjęła ich 809
• Przestępstwa na tle seksualnym zgłosiło dotychczas 521 osób
• Zawiadomienia dotyczą też kradzieży i uszkodzenia ciała
• Prokuratura wszczęła dotąd postępowanie wobec 21 podejrzanych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecka policja otrzymała ponad 800 zawiadomień ws. napaści w Kolonii. Prokuratura wszczęła dotąd postępowanie wobec 21 podejrzanych
(PAP/EPA, Fot: MAJA HITIJ)
dd94a1y

Blisko trzy tygodnie po napaściach imigrantów na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii, na zachodzie Niemiec, na policję nadal wpływają kolejne zawiadomienia w tej sprawie. Prokurator Ulrich Bremer poinformował, że obecnie jest ich 809.

O popełnieniu przestępstwa na tle seksualnym poinformowało dotychczas 521 osób. Ponadto zawiadomienia dotyczą m.in. kradzieży i uszkodzenia ciała.

Prokuratura wszczęła dotąd postępowanie wobec 21 podejrzanych, pochodzących z krajów Afryki Północnej; osiem osób przebywa w areszcie śledczym. Zatrzymanym zarzuca się kradzież, rabunek, paserstwo i stawianie oporu policji, a w jednym przypadku - zmuszanie do czynności seksualnych.

dd94a1y

- Dotychczas tylko w jednym przypadku potwierdzono, że doszło do zarzucanego czynu - oświadczył Bremer.

W noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Z pierwszych ustaleń wynika, że w zajściach uczestniczyli niemal wyłącznie imigranci, pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Grupki mężczyzn tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji, a sprawę przez kilka dni próbowano tuszować. We wtorek było 766 złożonych doniesień o przestępstwie.

W poniedziałek do aresztu śledczego trafił pierwszy podejrzany w sprawie napaści w Kolonii. Zatrzymany to 26-letni Algierczyk z ośrodka dla uchodźców w Kerpen pod Kolonią, oskarżony dokonał napaści seksualnej na kobietę, a następnie zabranie jej telefonu komórkowego.

dd94a1y

Podziel się opinią

Share

dd94a1y

dd94a1y
Więcej tematów