Trwa ładowanie...
d393z22
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
media

Niemiecka gazeta przeprasza za okładkę. "Tym razem nam nie wyszło"

Lewicowa niemiecka gazeta "Tageszeitung" (TAZ) przeprosiła w sobotę za stronę tytułową sobotniego wydania, poświęconą byłemu kanclerzowi Niemiec Helmutowi Kohlowi z powodu jego śmierci. "Przykro mi" - napisał w internecie redaktor naczelny Georg Loewisch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Helmut Kohl
Helmut Kohl (PAP/EPA)
d393z22

Na pierwszej stronie weekendowego wydania redakcja zamieściła zdjęcie grobu z kwiatami oraz napis "Kwitnące krajobrazy", będący cytatem z przemówienia Kohla, w którym obiecywał on mieszkańcom NRD dobrobyt po zjednoczeniu Niemiec. Na zdjęciu umieszczono też gruszkę - nawiązując do prześmiewczego określenia stosowanego przez media wobec Kohla ze względu na kształt jego głowy.

Termin "kwitnące krajobrazy" był w okresie późniejszym często wykorzystywany do krytyki Kohla, który nie spełnił wszystkich obietnic danym wschodnim Niemcom.

taz

- TAZ projektuje swoje strony tytułowe zgodnie z zasadą "raczej bezczelnie i swobodnie niż grzecznie". Tym razem jednak nam nie wyszło - napisał Loewisch.

d393z22

Szef "TAZ" tłumaczył, że po śmierci wpływowych ludzi często dochodzi do ich "bezkrytycznej gloryfikacji" zgodnie z dewizą: o zmarłych mówi się tylko dobrze".

- Dowcip, który został przez wiele osób opacznie zrozumiany, jest złym dowcipem - przyznał Loewische.

Strona tytułowa gazety była od rana ostro krytykowana w mediach społecznościowych.

d393z22

Podziel się opinią

Share

d393z22

d393z22
Więcej tematów