Trwa ładowanie...

Niemcy zrobili nalot na kościół. Wywlekli imigranta. Zabrali go prosto na lotnisko

Federalna policja w środku nocy dokonała nalotu na niemiecki kościół. Zajrzeli w każdy kąt, aż w końcu znaleźli poszukiwanego listem gończym Irakijczyka. Imigrant jest podejrzewany o terroryzm.

Niemieccy policjanciNiemieccy policjanciŹródło: Getty, fot: Mattomedia Werbeagentur
d2h3twr
d2h3twr

Po ucieczce z Iraku przedostał się do Chorwacji, a stamtąd do Niemiec. Kościół z Aldenhoven w powiecie Düren udzielił nielegalnemu imigrantowi schronienia.

Do ostatniej chwili, jak pisze "Bild", wspólnota protestancka walczyła o 29-letniego Irakijczyka ściganego listem gończym. W końcu sąd wydał nakaz przeszukania kościoła i nocą (26 września) na teren wspólnoty wkroczyła policja federalna. Zajrzeli w każdy kąt i znaleźli poszukiwanego cudzoziemca. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Mężczyzna, jak informują władze powiatu Oberbergischer, został przekazany pracownikom Centralnego Urzędu Imigracyjnego miasta Essen, którzy pojechali z nim prosto na lotnisko. Irakijczyk na mocy konwencji dublińskiej ma zostać deportowany do Chorwacji.

d2h3twr

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przewrócili się na oczach świadka. Nawet 5 lat więzienia

Kościół udzielił azylu terroryście

Jak informują w oficjalnym oświadczeniu władze powiatu Oberbergische, z ustaleń śledczych wynika, że 29-latek, któremu niemiecki kościół udzielił azylu, mógł w przeszłości brać udział w operacjach bojowych za granicą jako zwolennik Państwa Islamskiego. Azyl kościelny był dla niego ostatnią deską ratunku przed wydaleniem z kraju. Mimo że nie spełniał warunków, otrzymał go. Urząd federalny ds. imigrantów zaangażował w sprawę władze Niemiec, aby doprowadzić w końcu do deportacji powiązanego z ISIS Irakijczyka. Teraz jego los leży w rękach Chorwatów.

Źródło: Bild, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2h3twr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2h3twr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj