Trwa ładowanie...
lgbt
Patryk Osowski
27-07-2019 10:13

Niemcy. Znaczący wzrost liczby ataków na osoby LGBT

W rankingu społeczności przyjaznych środowiskom LGBT Niemcy spadli z 3 na 23 miejsce. W roku 2018 tylko w Berlinie policja zanotowała 225 napaści na te mniejszości. "To o 54 więcej niż rok wcześniej" - podkreśla Deutsche Welle.

Niemcy. Znaczący wzrost liczby ataków na osoby LGBTŹródło: East News
d2p6onv
d2p6onv

Niemcy uważane były za kraj, który prowadzi wyjątkowo liberalną politykę. Pary homoseksualne mogą tam adoptować dzieci. Na początku roku wprowadzono nawet tzw. trzecią płeć. Rządzący zdecydowali się na tak duże zmiany, mimo iż według statystyk, zainteresowanie nimi nie jest aż tak duże. W ciągu czterech pierwszych miesięcy z opcji zarejestrowania własnej płci skorzystało zaledwie dziewięć osób w Berlinie, sześć w Kolonii oraz po dwie w Hamburgu, Essen, Monachium i Lipsku.

Teraz Deutsche Welle informuje o nowych doniesieniach portalu "Spartacus" - serwisu podróżniczego dla osób LGBT. Co roku redakcja opracowuje bowiem ranking 197 krajów i regionów. Brane są pod uwagę takie kryteria jak: zagrożenie prześladowaniami, kara śmierci czy niebezpieczeństwo ataków z użyciem przemocy. Autorzy rankingu badają też, czy istnieje tolerowana przez władze państwowe dyskryminacja, ograniczenia w podróży dla osób z wirusem HIV albo zakaz marszów równości.

Jak się okazuje, w najnowszym zestawieniu serwisu, Niemcy spadły z wysokiego trzeciego miejsca dopiero na 23. pozycję. Jako główny powód wskazany został nagły wzrost liczby ataków na gejów, lesbijki, biseksualistów oraz osoby trans- i interseksualne.

d2p6onv

Leander Milbrecht z redakcji portalu zwraca uwagę, że podobne tendencje zaobserwować można w całych Niemczech. Realna liczba takich czynów może być jeszcze wyższa niż w policyjnych statystykach, ponieważ nie wszystkie zgłaszane są służbom.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

"Spadek Niemiec w rankingu ma też wymiar ekonomiczny. Niemiecka centrala turystyczna uważa międzynarodową turystykę LGBT za ważny segment rynku. Według szacunków około 3 proc. podróżujących do Niemiec, czyli rocznie około 1,2 mln osób zalicza się do tego segmentu rynku" - pisze Deutsche Welle.

Jan Noll, redaktor naczelny niemieckiego magazynu dla osób LGBT uważa, że nie jest aż tak źle. - Nie sądzę, by ataki homofobów przybrały w Niemczech takie rozmiary, by trzeba było odradzać osobom LGBT podróż do Niemiec - stwierdził.

Źródło: Deutsche Welle, TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p6onv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6onv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj