ycipk-1m929d

Niemcy. Zmarła matka kanclerz Angeli Merkel

- Herlind Kasner, matka Angeli Merkel nie żyje - potwierdza rzecznik niemieckiego rządu w Berlinie. Kobieta zmarła w wieku 90 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Herlind Kasner miała 90 lat
Herlind Kasner miała 90 lat (East News, Fot: Angelika von Stocki/face to face)
ycipk-1m929d

Herlind Kasner miała polskie korzenie. Urodziła się w Gdańsku w lipcu 1928 roku. Potem cała rodzina wyemigrowała do Hamburga. Jednak Kasner i tak nie zagrzała tam za długo miejsca. Z miłości do męża Horsta przeprowadziła się do wschodnich Niemiec - do Templina.

Przez lata była tam nauczycielką języka angielskiego i łaciny. Była uważana za szczęśliwą i wesołą kobietę, a jej uczniowie podkreślali, że była pedagogiem z pasji. Według biografa Merkel, Gerda Langgutha, po wybudowaniu muru berlińskiego w 1961 roku płakała wiele dni.

ycipk-1m929d

Kanclerz Angela Merkel często odwiedzała matkę w weekendy. Szefowa niemieckiego rządu od lat ma posiadłość w pobliżu rodzinnej miejscowości. Kilka tygodni temu Herlind Kasner poważnie zachorowała.

Mimo państwowych obowiązków kanclerz Merkel starała się jak najczęściej czuwać przy matce. Jak podkreślają niemieccy publicyści, "robiła to niepostrzeżenie". Wiadomość od śmierci matki miała otrzymać w Bruskeli podczas nadzwyczajnego szczytu państw Unii Europejskiej .

Herlind Kasner zmarła w środę 10 kwietnia.

ycipk-1m929d

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Zobacz także: "Pełzająca rekonstrukcja rządu". Siemoniak wymienia nazwiska

ycipk-1m929d
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1m929d

ycipk-1m929d
ycipk-1m929d