ycipk-2t6uet

Niemcy. Zmarł 96-letni nazista Karl Muenter. Uniknął kary

Nie żyje 96-letni Karl Muenter. Były żołnierz SS został skazany za udział w zabiciu 86 mężczyzn we Francji podczas II wojny światowej. Mimo to nigdy nie został ukarany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karl Muenter należał do Hitlerjugend. Zmarł w wieku 96 lat
Karl Muenter należał do Hitlerjugend. Zmarł w wieku 96 lat (Youtube/ARD)
ycipk-2t6uet

Niemiec Karl Muenter zmarł w piątek w Nordstemmen w Dolnej Saksonii - podało Associated Press. Mężczyzna w 1949 roku został skazany na karę śmierci przez francuski trybunał wojskowy. Ale 6 lat później ułaskawiono go na mocy francusko-niemieckich porozumień.

Muenter wziął udział w masowym zabójstwie 86 mężczyzn 1 kwietnia 1944 roku z Ascq na północy Francji. Przeprowadziło je SS w ramach odwetu za wykolejenie pociągu wiozącego 50 niemieckich żołnierzy, do którego doprowadził francuski ruch oporu.

ycipk-2t6uet

Niemiecka prokuratura chciała ponownie otworzyć jego proces w 2018 r., ale okazało się to niemożliwe ze względu na zapis mówiący o zakazie skazywania kogokolwiek dwukrotnie za ten sam czyn.

Jego sprawa ponownie stała się głośna, gdy w wywiadzie udzielonym telewizji ARD w listopadzie tego samego roku powiedział, że cywile z Ascq byli odpowiedzialni za swoją śmierć, bo próbowali uciec z aresztu.

Źródło: AP

ycipk-2t6uet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t6uet

ycipk-2t6uet
ycipk-2t6uet