Trwa ładowanie...
d1rq69i

Niemcy: zatrzymano podejrzanego o atak na ambasadę iracką

Policja hamburska zatrzymała Irakijczyka podejrzanego o współudział w ataku na ambasadę iracką w Berlinie kilka dni temu. Zatrzymany to mieszkający od 25 lat w Niemczech biznesmen.

d1rq69i
d1rq69i

Podejrzany Irakijczyk - Abu Kwazi A. - przyznał, że należy do kierownictwa ugrupowania "Demokratyczna Opozycja Iracka w Niemczech", która zorganizowała zajęcie ambasady. Pomysł pochodził od nas, ale czas i sposób przeprowadzenia akcji określili sami bojownicy - oznajmił Abu Kwazi.

Wyjaśnił, że zajęciem ambasady jego organizacja chciała zwrócić uwagę świata na to, że szef państwa irackiego Saddam Husajn codziennie morduje swych rodaków, zaś ambasada w Berlinie - jak to określił - terroryzuje mieszkających w Niemczech Irakijczyków.

Według Abu Kwaziego, strzały, które padły podczas ataku, nie pochodziły z broni napastników. Wdarli się oni do budynku uzbrojeni tylko w pistolety gazowe, elektryczny paralizator oraz w siekierę.

Irakijczyk ujawnił, że po rozpoczęciu akcji wysłał z Hamburga faksy do różnych mediów i skontaktował się z policją. Ta jednak nie zareagowała na jego ofertę dobrowolnego opuszczenia ambasady. (aka)

d1rq69i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rq69i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj