Trwa ładowanie...

"Niemcy się przygotowują". Prasa pisze o "konfrontacji z Rosją"

Niemcy przygotowują się na dziesięciolecia konfrontacji z Rosją - pisze "The New York Times". Minister obrony Niemiec ostrzega, że Berlin musi szybko odbudować swoje siły zbrojne.

"Niemcy się przygotowują". Prasa pisze o "konfrontacji z Rosją" "Niemcy się przygotowują". Prasa pisze o "konfrontacji z Rosją" Źródło: GETTY, fot: Sean Gallup
d2k48fd
d2k48fd

"The New York Times" pisze, że Niemcy zaczęli się przygotowywać na dziesięciolecia konfrontacji z Rosją. Analizują przy tym wypowiedzi polityków.

Minister obrony Boris Pistorius zaczął ostrzegać, że Niemcy muszą szybko odbudować swoje siły zbrojne. Wszystko na wypadek, gdyby Władimir Putin nie zatrzymał się na granicy z Ukrainą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jechali na ratunek. Rosyjska rakieta spadła tuż przed ich maską

Jednak przez lata, które upłynęły od upadku Związku Radzieckiego, większość Niemców przyzwyczaiła się do myśli, że bezpieczeństwo kraju zagwarantuje współpraca z Rosją i otwarty rynek Chin - ocenia "NYT".

d2k48fd

"Nawet dzisiaj Scholz, socjaldemokrata, którego partia tradycyjnie zabiegała o silne więzi z Moskwą, wydaje się niechętny do dyskusji na temat bezpośredniej konfrontacji z Rosją lub Chinami" - czytamy.

"Niemcy są na kursie zmierzającym do ostrej konfrontacji"

Szef Dowództwa Terytorialnego, generał porucznik André Bodemann kilka dni wcześniej przedstawił Niemieckiej Agencji Prasowej (dpa) plan lepszego zintegrowania działań między służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo, przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym i strażami przemysłowymi.

Na te słowa zareagował Dmitrij Pieskow. Podkreślił, że Moskwa dokładnie przeanalizuje te zamierzenia z uwagi na "wrogą postawę Berlina".

d2k48fd

- Nie jest tajemnicą, że Niemcy są na kursie zmierzającym do ostrej konfrontacji z Rosją - stwierdził rzecznik Kremla.

Źródło: "The News York Times"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k48fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2k48fd
Więcej tematów