Trwa ładowanie...
dhwauzj

Niemcy są za pozostaniem Grecji w strefie euro

Według opublikowanego w piatek sondażu telewizji ARD procent Nemców opowiadających się za pozostaniem Grecji w strefie euro wzrósł w porównaniu z sytuacją sprzed 3 lat i to mimo, że nowy rząd w Atenach odrzuca spłatę zadłużenia i pomoc na dotychczasowych warunkach..
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy są za pozostaniem Grecji w strefie euro
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
dhwauzj

Za pozostaniem Grecji w strefie wspólnej waluty europejskiej opowiedziało się 51 proc. uczestników sondażu a 41 proc. wyraziło przeciwny pogląd.

Sondaż przeprowadzono w ub. wtorek i środę, czyli już po zwycięstwie wyborczym w Grecji lewicowo-populistycznej partii SYRIZA, która odrzuca narzucony krajowi przez MFW, UE i Europejski Bank Centralny radykalny reżim oszczędnościowy.

Trzy lata temu, w szczytowym okresie kryzysu zadłużeniowego w Grecji, aż 65 proc. Niemców opowiadało się za opuszczeniem przez ten kraj strefy euro.

dhwauzj

Nowy rząd Grecji doprowadził już do konfrontacji z "trojką" kredytodawców, a zwłaszcza z Niemcami, których kanclerz Angela Merkel domaga się aby Ateny dotrzymały zobowiązań zaciągniętych przez poprzedni konserwatywny gabinet.

Jednak po czwartkowym szczycie UE Merkel zdawała się sygnalizować bardziej pojednawcze stanowisko mówiąc, że oczekuje na spotkanie z lewicowym premierem Grecji Aleksisem Ciprasem "w duchu kompromisu".

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów