Trwa ładowanie...
d1juvxk

Niemcy: praca dla polskich opiekunek

Niemieckie Ministerstwo Pracy zamierza umożliwić Polkom oraz kobietom z innych krajów naszego regionu podejmowanie legalnej pracy w Niemczech w charakterze personelu pomocniczego do
opieki nad osobami niedołężnymi.

Share
d1juvxk

Już w styczniu przyszłego roku zatrudniona tu (w Niemczech) do tej pory nielegalnie siła robocza, pochodząca przede wszystkim z Polski i Czech, będzie mogła otrzymać pozwolenie na pobyt i pracę na okres do trzech lat - powiedział minister pracy Walter Riester w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika Hamburger Abendblatt.

W Niemczech przy opiece nad niedołężnymi pracuje obecnie wiele Polek, które legitymują się paszportami z wizami turystycznymi i nie mają wymaganego zezwolenia na pracę. Tylko podczas jednej kontroli, przeprowadzonej przez niemiecką policję w lipcu bieżącego roku w Hesji, stwierdzono, że 214 niemieckich rodzin zatrudniało Polki "na czarno".

Proponowane przez Riestera nowe rozwiązanie obowiązywać ma do 2005 r., kiedy to zastąpione będzie nową ustawą imigracyjną, zawierającą liberalniejsze przepisy o zatrudnianiu cudzoziemców. (an)

d1juvxk

Podziel się opinią

Share
d1juvxk
d1juvxk
Więcej tematów