Trwa ładowanie...
d1pmg3m

Niemcy patrzą Polsce na ręce. "Reformę sądownictwa należy powstrzymać"

Reforma sądownictwa proponowana przez polski rząd krytykowana jest nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Niemieckie media cytują wypowiedź przewodniczącego Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów. Jens Gnisa bez ogródek mówi o niebezpieczeństwie związanym ze zmianami w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości od 2015 roku
Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości od 2015 roku (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1pmg3m

Planowane reformy sądownictwa w Polsce muszą zostać zatrzymane na etapie obrad parlamentarnych - powiedział prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (DRB) Jens Gnisa. Informację tę podały w poniedziałkowych wydaniach dzienniki Grupy Medialnej Funke.

Gnisa wezwał Polskę jako partnera w Unii Europejskiej do powrotu do państwa prawa. Podkreślił, że „państwo prawa jest podstawą demokracji”, a sytuacja w Turcji, Rumunii i w Polsce pokazuje, jak szybko mogą być unieważnione elementy tego państwa.

Stwierdził też, że niezawisłe sądy w Polsce są zagrożone. W jego opinii zatrważające jest to, że w sondażu przeprowadzonym w całej Europie trzech z czterech sędziów podało, że rząd w Warszawie w ostatnich dwóch latach nie respektował ich niezawisłości.

d1pmg3m

Zobacz też: Burzliwe posiedzenie komisji sprawiedliwości. Budka składa zawiadomienie na Piotrowicza

Barbara Cöllen (epd)

Zobacz również:

Polaka zatrudnię od zaraz. Niemieckie firmy szukają pracowników

„Der Tagesspiegel”: Polscy emigranci w Niemczech pracują za grosze

d1pmg3m

Podziel się opinią

Share
d1pmg3m
d1pmg3m
Więcej tematów