Trwa ładowanie...

Niemcy: organizatorzy obchodów rocznicy "Nocy kryształowej" przepraszają za "polski obóz zagłady"

9 listopada w miejscowości Cannstatt pod Stuttgartem mają się odbyć obchody rocznicy "Nocy kryształowej" - pogromu niemieckich Żydów. Organizatorzy tej imprezy w rozesłanych zaproszeniach użyli określenia "polski obóz zagłady". Teraz przepraszają.

Niemcy: organizatorzy obchodów rocznicy "Nocy kryształowej" przepraszają za "polski obóz zagłady"Źródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
dcdv3rj

Organizatorzy, zapraszając na obchodów "Nocy kryształowej", w ulotce, która zapraszała na tę imprezę napisali, że Auschwitz-Birkenau był polskim obozem zagłady. Może się z niej m.in. dowiedzieć, że w „polskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau komendant obozu Rudolf Hoess latem 1941 roku rozpoczął masowe mordy na sowieckich jeńcach wojennych z wykorzystaniem cyklonu B”.

Interwencję w tej sprawie podjęła natychmiast polska ambasada w Niemczech. Jak informuje serwis interia.pl odpowiedź organizatorów obchodów "Nocy kryształowej" była błyskawiczna.

W liście z przeprosinami przesłanym do polskiej ambasady napisali, że ich intencją "nie było obrażanie Polaków, którzy byli ofiarami niemieckiego nazizmu". Zapewnili też, że także podczas uroczystości publicznie poinformują o swojej pomyłce.

Źródło: interia.pl

dcdv3rj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcdv3rj
Więcej tematów