Trwa ładowanie...

Niemcy. Obława na islamistów w czterech landach

Policja szuka islamistów podejrzanych o planowanie zamachu terrorystycznego. Przeszukano już mieszkania kilkunastu osób w czterech niemieckich landach.

Share
Niemcy. Obława na islamistów w czterech landach
Źródło: Deutsche Welle, fot: picture-alliance/dpa/D.Braetsch
d3r6h6p

Jak poinformowała prokuratura generalna w Berlinie, akcja, w której uczestniczyło ok. 180 funkcjonariuszy, była wymierzona przeciwko czeczeńskim podejrzanym z kręgu islamistów. Chodzi o podejrzenie planowania "ciężkiego, zagrażającego państwu aktu przemocy". Zamach miał mieć podłoże islamistyczne.

Przeszukano mieszkania w dziewięciu dzielnicach Berlina, w Ludwigsfelde (Brandenburgia), w Hagen (Nadrenia Północna-Westfalia) i w Arnstadt w Turyngii. Podejrzani mają po 23-28 lat. Mieli oni lokalizować miejsca odpowiednie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. W telefonie komórkowym jednego z podejrzanych znaleziono zdjęcia mogące stanowić mocny materiał dowodowy - poinformowali śledczy.

Niemcy. Obława na islamistów w czterech landach

Funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę, broń białą i nośniki danych. Według wstępnych informacji prokuratury, nie istniało jeszcze bezpośrednie niebezpieczeństwo zamachu. W akcji uczestniczyli także policjanci spoza Niemiec.

Zobacz też: Nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Metody Stasi stosują do dzisiaj

Od grudnia 2016 roku niemieckie służby udaremniły 9 zamachów. Funkcjonariusze dostali wtedy specjalne uprawnienia, a presja na środowiska islamistyczne wzrosła. Stało się to po tym, jak terrorysta Anis Amri zabił kilkanaście osób na jarmarku świątecznym w Berlinie.

d3r6h6p

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3r6h6p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r6h6p
d3r6h6p
Więcej tematów