Niemcy muszą sprowadzić Afgańczyka z powrotem do siebie. Został deportowany niezgodnie z prawem

Migrant z Afganistanu dotarł do Niemiec jesienią ubiegłego roku. Federalny Urząd Migracji i Uchodźców odrzucił jego wniosek o azyl w jednym z niemieckich miast, ponieważ okazał się, że 23-latek wcześniej starał się o to również w Bułgarii. Mężczyzna został deportowany na Bałkany, a stamtąd do swojej ojczyzny. Jednak teraz sąd uznał postępowanie niemieckich władz za niezgodne z prawem i nakazał sprowadzić do z powrotem do Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afgańczyk został deportowany niezgodnie z prawem
Afgańczyk został deportowany niezgodnie z prawem (Youtube.com)

Afgańczyk w trakcie długiej podróży, której celem było dotarcie do Niemiec znalazł się w więzieniu na terenie Bułgarii. Mężczyzna twierdzi, że został zmuszony do złożenia wniosku o azyl w tym kraju. Po dotarciu do Niemiec złożył kolejny wniosek o azyl, który został negatywnie rozpatrzony.

Imigrant po deportacji do ojczyzny postanowił złożyć zażalenie na decyzję wydaną przez Federalny Urząd Migracji i Uchodźców. Według sądu miał rację, ponieważ deportacja została przeprowadzona za wcześnie. Zgodnie z prawem powinna ona nastąpić dopiero po całkowitym zakończeniu postępowania.

Polub WP Wiadomości