ycipk-6m5edl

Niemcy. Kiriakos Micotakis w Berlinie. Żąda reparacji od Angeli Merkel

Premier Grecji podczas wizyty w Berlinie rozmawiał z kanclerz Niemiec o reparacjach wojennych. Polityk ma nadzieję, że "sprawa zostanie pozytywnie załatwiona, a ten trudny rozdział zostanie w końcu zamknięty".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Grecji Kiriakos Micotakis  rozmawiał w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat reparacji
Premier Grecji Kiriakos Micotakis rozmawiał w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat reparacji (Forum, Fot: AXEL SCHMIDT)
ycipk-6m5edl

Nowo wybrany premier Grecji podczas wizyty w Berlinie wyraził nadzieje, że Niemcy zgodzą się na rozpoczęcie negocjacji ws. reparacji wojennych. - Mamy nadzieję, że nasze oczekiwania spotkają się z pozytywną reakcją, a ten trudny rozdział zostanie w końcu zamknięty. To delikatna kwestia - powiedział Kiriakos Micotakis, cytowany przez portal dpa-international.com.

Premier Grecji przyznał, że znalezienie rozwiązanie tego problemu jest "ważnym krokiem w zbliżeniu obu krajów". Formalny wniosek o rozpoczęcie rozmów ws. wypłaty odszkodowań wydał w kwietniu poprzedni rząd Aten. Angela Merkel nie odniosła się bezpośrednio do sprawy, ale z Niemiec płynęły głosy, że kwestia odszkodowań za II wojnę światową dla Grecji została rozstrzygnięta.

ycipk-6m5edl

Grecja szacuje, że mogłaby domagać się 292 miliardy euro reparacji za okupację niemiecką podczas II wojny światowej i 9,2 miliarda euro odszkodowań za I wojnę światową. Takich wyliczeń dokonała grecka komisja parlamentarna trzy lata temu. Niemcy utrzymywali, że sprawa została rozwiązana tzw. Traktatem 2 + 4, który został podpisany w 1990 r., przy zjednoczeniu Niemiec.

Zobacz także: Morawiecki komplementuje prezesa Kaczyńskiego. Dobitny komentarz Neumanna

ycipk-6m5edl

Źródło: dpa-international.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6m5edl

ycipk-6m5edl
ycipk-6m5edl