Trwa ładowanie...

Niemcy. Jest porozumienie ws. zniesienia obowiązku kwarantanny dla podróżujących

Koronawirus w Europie. Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat zniosły jako pierwsze obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z państw UE. Pozostałe landy chcą zrobić to samo.

Share
Niemcy. Jest porozumienie ws. zniesienia obowiązku kwarantanny dla podróżujących
Źródło: Paul Langrock / Laif / Forum
d28l5yz

Koronawirus. Obowiązek kwarantanny zniesiony ma zostać w całych Niemczech dla podróżujących z państw UE i Wielkiej Brytanii. Decyzja ta ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach. Stosowne porozumienie zawarły władze krajów związkowych i rząd federalny - poinformował rząd Północnej Nadrenii-Westfalii (PNW). Podróżowanie do krajów sąsiednich ma zostać ułatwione.

Obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla obywateli RFN i cudzoziemców przybywających do Niemiec wprowadzono 9 kwietnia. Wyjątki wprowadzono m. in. dla pracowników transgranicznych, robotników sezonowych, policjantów i pracowników służby zdrowia. Obowiązek kwarantanny spotykał się z krytyką.

d28l5yz

Dotkliwe straty dla gospodarki

Wyższy Sąd Krajowy Dolnej Saksonii zawiesił w ramach środka tymczasowego powszechny obowiązek kwarantanny. Regulację zaskarżył niemiecki adwokat, który posiada w Szwecji domek letniskowy. Premier PNW Armin Laschet już na początku tygodnia opowiedział się za rozluźnieniem przepisów. Wskazał m. in. na dotkliwe straty w branży turystycznej.

Także szef niemieckiego MSW Horst Seehofer (CSU) zalecił krajom związkowym poluzowanie dotychczasowych regulacji dotyczących kwarantanny.

Decyzja dotycząca tych regulacji znajduje się w Niemczech w gestii władz krajów związkowych.

(DPA / du)

d28l5yz

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d28l5yz

Podziel się opinią

Share
d28l5yz
d28l5yz
Więcej tematów