Trwa ładowanie...
d2c3e5n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemcy i UE chcą poszerzyć listę krajów, które nałożą sankcje na Rosję

Niemcy i UE starają się namówić kraje nienależące do Unii, by przyłączyły się do sankcji nałożonych na Rosję - poinformował w środę niemiecki MSZ. Na sankcje zdecyduje się zapewne Norwegia. USA namawiają kraje azjatyckie na objęcie Moskwy restrykcjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy i UE chcą poszerzyć listę krajów, które nałożą sankcje na Rosję
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2c3e5n

Rzeczniczka niemieckiego ministerstwa powiedziała, że Berlin prowadzi rozmowy "z takimi krajami, jak Szwajcaria i Turcja" o ewentualnym nałożeniu sankcji na Moskwę w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.

Niemcy, które wcześniej podchodziły raczej ostrożnie do planów ukarania Rosji, teraz przejęły inicjatywę i starają się namówić na to kolejne kraje - komentuje Reuters.

Przedstawiciel Departamentu Stanu USA poinformował, że Amerykanie lobbują w tej sprawie w krajach azjatyckich; przeprowadził on już w tym tygodniu rozmowy w Pekinie i Seulu, a w piątek rozpocznie spotkania w Tokio.

d2c3e5n

Szwajcaria, która jest ważnym ośrodkiem dla rosyjskiej bankowości, nie nałożyła jeszcze sankcji na Moskwę, choć obiecała, że nie posłuży za drogę objazdową, która pomogłaby Rosji ominąć unijne restrykcje.

Poprzez Genewę odbywa się sprzedaż około 75 proc. rosyjskiej ropy, a rosyjskie aktywa w szwajcarskich bankach warte były w roku 2012 blisko 13,8 mld franków (15,2 mld dol.)

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów