Trwa ładowanie...
d1ivneh
09-12-2003 00:15

Niemcy bardziej otwarci

Niemiecka branża turystyczna chce otworzyć
granicę na Uznamie dla samochodów. Co prawda, na razie tylko na
dwa tygodnie i tylko dla mieszkańców wyspy, ale jest to i tak duża
zmiana w niemieckim stanowisku - pisze "Kurier Szczeciński".

d1ivneh
d1ivneh

Przedstawiciele branży turystycznej z graniczącego ze Świnoujściem regionu obradowali w miniona sobotę w Heringsdorfie podczas "Dnia Turystyki". Jednym z punktów posiedzenia była propozycja, aby z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej od 1 do 16 maja przyszłego roku umożliwić mieszkańcom regionu przejazd przez granicę na Uznamie własnymi samochodami.

Postulat taki został przez uczestników przyjęty. Choć do decyzji w sprawie ewentualnego otwarcia granicy dla samochodów droga jeszcze daleka ­ leży ona w gestii władz centralnych w Warszawie i Berlinie ­ propozycja uchwalona w Heringsdorfie i tak jest wydarzeniem doniosłym.

Kwestie komunikacji samochodowej od ponad dekady sa kością niezgody pomiędzy polskimi i niemieckimi przygranicznymi samorządami. Niemcy ruchu samochodowego nie chcą, bo ­ jak tłumaczą ­ ważny jest dla nich "ekologiczny" wizerunek wyspy. Dlatego promują turystykę rowerową i pieszą. (PAP)

d1ivneh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivneh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj