Trwa ładowanie...
d3zyq3e

Niemcy: atak nożownika na dworcu pod Monachium. Trzy osoby ranne, jedna nie żyje

• Atak nożownika na stacji kolejowej Grafing pod Monachium
• Mężczyzna ranił cztery osoby, jedna zmarła w wyniku odniesionych ran
• Według świadków napastnik miał wykrzykiwać "Allahu Akbar"
• Szef MSW Bawarii: atak nie miał podłoża islamistycznego
• Napastnik był psychicznie nierównoważony, zażywał narkotyki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czynności sprawdzające na dworcu w Grafing
Czynności sprawdzające na dworcu w Grafing (PAP/EPA, Fot: ANDREAS GEBERT)
d3zyq3e

Sprawca przed godz. 5 zaatakował nożem pasażerów na stacji szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) w Grafing na południowy wschód od Monachium. Najpierw zadał cios 56-letniemu mężczyźnie stojącemu niedaleko drzwi w pociągu, który właśnie zatrzymał się na stacji. Ranny zmarł wkrótce potem w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Następnie zaatakował trzech innych mężczyzn w wieku 58, 43 i 55 lat, w tym dwóch rowerzystów. Jednego z nich ranił bardzo poważnie, dwaj pozostali odnieśli lekkie obrażenia.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali bosonogiego napastnika. Sprawca przyznał się do czynu. Pochodzi prawdopodobnie z Giessen w Hesji.

d3zyq3e

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann powiedział, że atak nie miał podłoża islamistycznego. Napastnik był psychicznie nierównoważony i miał problem z narkotykami - wyjaśnił szef resortu.

Władze nie wykluczały początkowo, że czynu dokonano z pobudek islamistycznych. Część świadków twierdziła, że podczas ataku napastnik krzyczał "Allahu Akbar". Inni zeznali, że napastnik mówił o "niewierzących". Do śledztwa włączył się Landowy Urząd Kryminalny (LKA) w Bawarii.

Herrmann zaznaczył, że śledczy nie znaleźli żadnych poszlak, mogących wskazywać na podłoże islamistyczne. Policja sprawdza, czy napastnik działał z pobudek politycznych. 27-letni Niemiec zachowywał się ostatnio w sposób wskazujący na psychiczne problemy; zażywał też narkotyki.

Burmistrz Grafing Angelika Obermayr powiedziała telewizji N-TV, że jest wstrząśnięta incydentem. - Jesteśmy spokojnym bawarskim miasteczkiem - podkreśliła.

d3zyq3e

Prokuratura zarządziła embargo na informacje o incydencie. Dworzec Grafing zamknięto do odwołania.

d3zyq3e

Podziel się opinią

Share
d3zyq3e
d3zyq3e
Więcej tematów