Trwa ładowanie...
01-02-2016 12:48

Niemal 1300 szkół wzięło udział w konkursie WP "Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie"

Aż 1270 szkół wzięło udział w ogólnopolskim konkursie promującym bezpieczne korzystanie z sieci. Dwie zwycięskie placówki: SP nr 9 w Legnicy i SP nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, otrzymają od WP wyposażenie sal komputerowych - ufundowane przez Partnerów: Intel i HP - nowoczesne tablety HP (Pro Tablet 10 EE) z klawiaturą, specjalnie przystosowane do nauki w szkole. Dodatkowo, wyekwipowane zostaną stanowiska pracy nauczycieli laureatów konkursu w HP Pro X2 612.

Niemal 1300 szkół wzięło udział w konkursie WP "Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie"Źródło: WP
d14s56i
d14s56i

Grupa Wirtualna Polska 1 września 2015 r. zainicjowała ogólnopolski konkurs "Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie". Objął go patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej. Projekt edukacyjny Grupy WP, skierowany do uczniów państwowych szkół podstawowych, kładł nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy jego etap polegał na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej, według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez MEN. W drugim należało rozwiązać zadanie konkursowe, mające na celu zwrócenie uwagi uczniów, w nieszablonowy, ciekawy sposób, na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

- W ciągu czterech miesięcy trwania konkursu zgłosiło się do nas 1270 szkół, przesyłając blisko 2000 prac. Przeanalizowaliśmy wnikliwie każdą z nich. Wyłoniliśmy dwa zwycięskie projekty. Zwracaliśmy przy tym uwagę na kreatywność, tak dzieci, jak i nauczycieli. Bardzo ważne było też dla nas wykazanie, że uczniowie posiedli wiedzę na temat podstawowych zasad odpowiedzialnego korzystania z poczty e-mail - mówi Karolina Malewicz, Brand Manager Grupy WP, koordynator przedsięwzięcia. - Dla zespołu WP Poczty nie był to zwyczajny konkurs, projekt traktowaliśmy niemal jak misję. Chcieliśmy zwrócić uwagę rodziców, nauczycieli na bezpieczeństwo dzieci w internecie. Edukowaliśmy przez zabawę. Zainteresowanie akcją, ogrom nadesłanych prac, nietuzinkowych, kreatywnych, pokazuje, że osiągnęliśmy nasz cel. Wszystkim szkołom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapewniamy, że akcja będzie kontynuowana - dodaje Malewicz.

W styczniu nauczyciele reprezentujący zwycięskie szkoły wyjechali, wraz z Hewlett-Packard, do Londynu na BETT Show 2016 - największe targi poświęcone technologii edukacyjnej. To dodatkowa nagroda ufundowana przez partnera konkursu.

Na BETT Show spotykają się co roku wizjonerzy i twórcy nowoczesnych rozwiązań dedykowanych edukacji, a także wszystkie osób zainteresowane kierunkami rozwoju nauczania w dobie popularyzacji rozwiązań internetowych, mobilnych.

Akcja "Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie" zakończyła się 31 grudnia. Grupa WP planuje w tym roku uruchomienie kolejnej edycji projektu.

Partnerami konkursu były firmy Intel i HP, patronem medialnym - magazyn "IT w Edukacji".

Więcej informacji na stronie: pierwszymail.wp.pl i hp.pl/dlaszkoly.

d14s56i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14s56i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj