Trwa ładowanie...

"Niegodne praktyki" kancelarii prezydenta wobec Aleksandra Kwaśniewskiego

Wiceprzewodnicząca SLD Jolanta Szymanek-Deresz wysłała pismo do szefa kancelarii prezydenta Władysława Stasiaka, w którym domaga się przeprosin dla Aleksandra Kwaśniewskiego. To reakcja na doniesienia tvp.info, że w serwisie internetowym prezydenta zmieniono treść notki o byłej głowie państwa. To - zdaniem wiceszefowej SLD a niegdyś - szefowej kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego - "karygodne nadużycie", "manipulacje" i "niegodne praktyki".
Share
"Niegodne praktyki" kancelarii prezydenta wobec Aleksandra Kwaśniewskiego
Źródło: beta.prezydent.pl
dwl2wd9

Zmian dokonano wraz z uruchomieniem nowej wersji serwisu prezydent.pl. Z biogramu usunięto informacje o orderach i odznaczeniach Kwaśniewskiego, skasowano zasługi jako prezydenta i skupiono się na jego działalności w PRL. Biuro prasowe kancelarii prezydenta tłumaczy, że zmiany miały charakter redakcyjny i były związane z odsłoną nowej wersji serwisu. Jednak biogramów Wojciecha Jaruzelskiego i Lecha Wałęsy niemal nie zmieniono.

"Szacunek dla Urzędu Prezydenta, niepodważalne osiągnięcia Aleksandra Kwaśniewskiego wymagają, aby międzynarodowemu i polskiemu społeczeństwu prezentować wielki dorobek Prezydenta RP, sprawującego tę funkcję przez dwie kadencje" - pisze Jolanta Szymanek-Deresz w piśmie do szefa kancelarii prezydenta Władysława Stasiaka. "Domagam się przywrócenia poprzedniej wersji biogramu oraz przeproszenia Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego" - dodaje Jolanta Szymanek-Deresz, która za prezydentury Kwaśniewskiego była szefem jego kancelarii.

W piśmie do Władysława Stasiaka wiceprzewodnicząca SLD wyraża przekonanie, że zmian dokonano bez jego wiedzy.

dwl2wd9

Podziel się opinią

Share
dwl2wd9
dwl2wd9
Więcej tematów