Trwa ładowanie...

Niefortunne przejęzyczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa..."

• Kaczyński: nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa...
• Został on wybrany prezesem PiS na kolejną, trzyletnią kadencję

Niefortunne przejęzyczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa..."Źródło: Eastnews, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d10xhy4
d10xhy4

Podczas odbywającego się dzisiaj kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym Jarosław Kaczyński wybrany został po raz kolejny prezesem tej partii, delegaci i politycy PiS wysłuchali ponad godzinnego wystąpienia "nowego" przewodniczącego. W jego trakcie, prezes ugrupowania rządzącego, przejęzyczył się kilkukrotnie. Jedno z nich było wyjątkowo niefortunne.

- I my, proszę państwa, mimo wściekłych ataków, mamy na to zwycięstwo pełną szansę. Ale pod dwoma warunkami: pierwszy z nich to to, że dotrzymamy zobowiązań, a drugi, że nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa... - przejęzyczył się Jarosław Kaczyński. - PO i PSL - poprawił się po chwili prezes PiS. - Będą uczciwe i kompetentne - zakończył myśl.

Jarosław Kaczyński został wybrany prezesem PiS na kolejną, trzyletnią kadencję. Tak zdecydowano w głosowaniu podczas kongresu partii w Warszawie. Obecny prezes PiS nie miał żadnego kontrkandydata.

Podczas przemówienia dziękował za wybór. "Traktuję ten wynik jako akt zaufania, ale jednocześnie pewne upoważnienie, to znaczy upoważnienie do tego, żeby być realnym, rzeczywistym szefem tego wielkiego obozu zmian" - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił też, że było 7 głosów przeciwnych. To wynik "zupełnie nadzwyczajny" - ocenił.

d10xhy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10xhy4
Więcej tematów