Trwa ładowanie...

Niedźwiedzica Aga wciąż nie śpi. Leśnicy boją się o jej dzieci

Na stronie Nadleśnictwa Baligród pojawiło się nagranie, na którym widać, jak niedźwiedzica spaceruje po bieszczadzkim lesie. Zwierzę, mimo srogiej zimy, wciąż nie zapadło w sen.

Share
Niedźwiedzica Aga wciąż nie śpi. Leśnicy boją się o jej dzieciŹródło: Facebook.com
d1l3lbm

Niedźwiedzica Aga mieszka w Bieszczadach i jest mamą dwójki rocznych niedźwiadków. Leśnicy martwią się, ponieważ zwierzę wciąż nie zapadło w sen zimowy, który jest gwarancją bezpieczeństwa i zdrowia. Być może nora, którą wybrała niedźwiedzica jest za mała, by pomieścić i ją i dzieci, a na znalezienie nowego miejsca nie ma już czasu.

Film z niedźwiedzicą nakręcił Kazimierz Nóżka, słynny leśniczy, który pracuje w północno-zachodniej części Bieszczad.

Leśnicy martwią się o niedźwiedzicę Agę jeszcze z jednego powodu - samotne wędrówki po lesie nie są bezpieczne, zważywszy na fakt, że w Bieszczadach grasuje wataha wilków. W grudniu niedźwiadki zostały zaatakowane. Na szczęście, Kazimierz Nóżka miał w tym czasie obchód i zdążył w porę zainterweniować, przeganiając wilki krzykiem.

d1l3lbm

"Nie dość, że nagrywa atak watahy wilków na niedźwiedzią rodzinę (unikat na skalę galaktyczną) to jeszcze ratuje te niedźwiadki!" - napisał później na Twitterze Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

d1l3lbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l3lbm
d1l3lbm
Więcej tematów