Trwa ładowanie...

Niedźwiedź przechytrzył myśliwego. Ukradł mu broń

Ta niewiarygodna historia wydarzyła się w syberyjskiej tajdze. Myśliwy, który wybrał się na polowanie został okradziony przez niedźwiedzia. Zwierzak zabrał mu torbę na ryby, w której trzymał sztucer i karabin.

Share
Niedźwiedź przechytrzył myśliwego. Ukradł mu brońŹródło: East News, fot: FLPA/Winfried Wisniewski
d11j3h5

57-letni myśliwy wybrał się do tajgi, by zapolować m.in. na niedźwiedzia 16 listopada dotarł do mokradeł, położonych kilkadziesiąt kilometrów od najbliższej zamieszkałej osady. Postanowił zatrzymać się w jednej myśliwskich chat. Zostawił w niej cały swój dobytek i poszedł nabrać wody. Gdy wrócił zauważył, że w środku chaty buszuje niedźwiedź

Myśliwy przez kilka godzin ukrywał się w tajdze, by nie spotkać się oko w oko z groźnym zwierzakiem. Był bezbronny, sztucer i karabin zostawił w chacie. Dopiero gdy niedźwiedź się oddalił odważył się wejść do środka.

Zwierzak dokładnie splądrował rzeczy myśliwego. Najbardziej przypadł mu do gustu worek na ryby - zapewne z racji zapachu, który się z niego unosił. Był on do tego stopnia apetyczny, że niedźwiedź postanowił tę zdobycz zabrać ze sobą.

d11j3h5

Przez kilka dni myśliwy szedł tropem niedźwiedzia licząc na to, że zwierzak znudzi się swoją zdobyczą i gdzieś ją pozostawi. Niestety, niedźwiedź najprawdopodobniej gdzieś ukrył worek. 57-latkowi nie udało się go odnaleźć.

W środę myśliwy wrócił z tajgi i powiadomił policję o utracie broni. Funkcjonariusze udali się na miejsce, dokładnie zbadali chatę i jej okolicę. Jednak od czasu wizyty niedźwiedzia, którego pobyt został odnotowany podczas inspekcji, spadł śnieg, który ostatecznie ukrył ślady bestii w tajdze.

Niefrasobliwy myśliwy będzie miał teraz problemy. Wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne, które może zakończyć się pozbawieniem go prawa do posiadania broni na rok lub grzywną.

Źródło: tass.ru

d11j3h5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11j3h5
d11j3h5
Więcej tematów