Trwa ładowanie...
d3r8b0p

Niedziela handlowa grudzień 2020. Solidarność apeluje do prezydenta

Niedziela 6 grudnia ma być dniem handlowym. Nie wszystkim się to jednak podoba. Solidarność pracowników banków, handlu i ubezpieczeń zaapelowała do prezydenta, by celowo opóźnił podpisanie nowelizacji ustawy i nie dopuścił do zmian.
Share
Niedziela handlowa grudzień 2020. Solidarność protestuje przeciwko dodatkowej niedzieli z pozwoleniem na handel
Niedziela handlowa grudzień 2020. Solidarność protestuje przeciwko dodatkowej niedzieli z pozwoleniem na handelŹródło: East News
d3r8b0p

"Pan Prezydent wielokrotnie udowodnił w przeszłości, że dostrzega i rozumie pracowników handlu. Dlatego prosimy, aby wstrzymał się Pan z podpisaniem tzw. ustawy covidowej do poniedziałku 7 grudnia" - czytamy w apelu przedstawicieli Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność".

Jak dodano, to obecnie "jedyny sposób, aby niedziela 6 grudnia pozostała dniem wolnym od pracy w handlu i aby pracownicy tej branży mogli spędzić ten dzień ze swoimi dziećmi”.

Autorzy dokumentu wyjaśniają, że po decyzji rządu o zamknięciu szkół znaczna część pracowników handlu przebywa na zasiłkach opiekuńczych.

d3r8b0p

Pieniądze dla artystów. Jarosław Sellin komentuje projekt KO

Niedziela handlowa grudzień 2020. "Przemęczenie pracą sięga punktu krytycznego"

"W związku z pandemią znacząco wzrosły również absencje chorobowe. Wielu pracowników zaraziło się koronawirusem lub przebywa na kwarantannie. Ogromne niedobory kadrowe sprawiają, że pracownicy, którzy pozostali w sklepach, wypełniają obowiązki 2-3 osób. Ich przemęczenie i przeciążenie pracą sięga dzisiaj punktu krytycznego" - podkreślono w apelu.

d3r8b0p

Dla takich osób niedziela może być "jedynym dniem, w którym mogą choć trochę odpocząć i zregenerować siły". "Dlatego z tak wielkim rozgoryczeniem przyjęliśmy informację o rządowych planach dot. ustanowienia niedzieli handlowej 6 grudnia" - zaznaczono.

Senat w środę nie zaproponował poprawek do nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która m.in. zniesie zakaz handlu w niedzielę 6 grudnia. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

d3r8b0p

Podziel się opinią

Share
d3r8b0p
d3r8b0p
Więcej tematów