Trwa ładowanie...
d33mdoy

Niedziela handlowa 7 czerwca? Czy w niedzielę zrobisz zakupy?

Czy niedziela 7 czerwca to niedziela handlowa? Ile niedziel handlowych jest w 2020 roku? Kiedy w niedzielę można robić zakupy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa. Czy 7 czerwca przypada niedziela handlowa?
Niedziela handlowa. Czy 7 czerwca przypada niedziela handlowa? (Pixabay)
d33mdoy

Czy 7 czerwca jest niedziela handlowa?

Niedziela 7 czerwca nie jest niedzielą handlową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 7 czerwca obowiązuje zakaz handlu. Najbliższa niedziela handlowa będzie dopiero 28 czerwca.

Zgodnie z przepisami za złamanie zakazu handlu w niedzielę niehandlową grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Gdy zakaz handlu jest uporczywie łamany, może grozić też kara ograniczenia wolności.

d33mdoy

Niedziele handlowe 2020. Niedziela 7 czerwca jest niehandlowa

W przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy to każda ostatnia niedziela miesiąca była niedzielą handlową, w 2020 roku jest tylko 7 niedziel handlowych. 3 już za nami - niedziela handlowa była już w ostatnią niedzielę stycznia, a 2 niedziele handlowe mieliśmy w kwietniu. Najbliższa niedziela handlowa jest w ostatnią niedzielę czerwca, później kolejna w ostatnią niedzielę sierpnia, a w grudniu będą 2 niedziele handlowe.

Niedziela 7 czerwca nie jest to niedziela handlowa

Chociaż najbliższa niedziela, 7 czerwca, nie jest niedzielą handlową, to jednak ci, którzy będą musieli zrobić zakupy, mogą to zrobić w kilku miejscach. Z zakazu handlu zwolnione są np. stacje benzynowe lub sklepy działające na zasadach franczyzy. Otwarte mogą być też małe sklepy na wsiach lub małe sklepy osiedlowe w miastach, ale pod warunkiem, że za ladą będzie sprzedawał właściciel.

d33mdoy

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d33mdoy

Podziel się opinią

Share

d33mdoy

d33mdoy
Więcej tematów