Trwa ładowanie...
abp marek jędraszewski

"Niedorzeczne krytyki". Kardynał staje w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

"Solidaryzujemy się z tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić obrońca prawdy ewangelicznej" - pisze w liście skierowanym do abp. Marka Jędraszewskiego kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej.

Share
"Niedorzeczne krytyki". Kardynał staje w obronie abp. Marka Jędraszewskiego
Źródło: East News
do9dvkl

"Czy ekologizm to trend, który stoi w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego?" - został ostatnio zapytany metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. - Ekologizm to zjawisko niebezpieczne - odpowiedział duchowny, a jego słowa wywołały dyskusję. Nie brakowało też głosów krytyki. Właśnie na nie zareagował teraz kard. Zenon Grocholewski, który skierował list do Jędraszewskiego.

"Korzystając z okazji pragnę wyrazić ci moje wysokie uznanie" - zaczyna kardynał. "Jestem przekonany, że twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje" - czytamy w dalszej części.

"Modlę się za ciebie i proszę Pana, by twoje biskupie zaangażowanie przyczyniło się jak najbardziej do ubogacenia naszego kraju w prawdę i dobro. Modlę się także za tych, którzy nas obrażają" - podkreślił kardynał Grocholewski, wieloletni prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

do9dvkl

Z okazji zbliżającego się roku 2020 złożył także metropolicie krakowskiemu Markowi Jędraszewskiemu życzenia noworoczne. "Obfitych łask Bożych na cały nadchodzący rok pański 2020 w wypełnianiu twojej szlachetnej posługi duszpasterskiej dla dobra Archidiecezji Krakowskiej oraz całego Kościoła w Polsce" - napisał.

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

W niedzielę piętnastu biskupów i arcybiskupów również napisało list poparcia do Marka Jędraszewskiego. Pismo zostało opublikowane na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej. "Solidaryzujemy się z tobą wobec krzywdzących ataków" - zapewniali hierarchowie.

"Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - atakował z kolei wcześniej Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do9dvkl

Podziel się opinią

Share
do9dvkl
do9dvkl
Więcej tematów