Trwa ładowanie...
d1jgula

"Niech żyje Polska". Papież zwraca się do Polaków podczas święta 3 Maja

Podczas audiencji papież nawiązał do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święta Konstytucji 3 Maja zwrotem "niech żyje Polska". Padły również słowa podsumowujące jego niedawną, uważaną za ryzykowną wizytę w Egipcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Maurizio Brambatti)
d1jgula

Zwracając się do Polaków w czasie audiencji na placu Świętego Piotra, papież przypomniał, że "dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe". Dodał następnie, mówiąc do wiernych: "Aplauz dla Królowej Polski" i zaczął bić brawo wraz z obecnymi.

- W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje, poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska - powiedział Franciszek.

d1jgula

Wizyta w Egipcie była "znakiem pokoju"

W katechezie papież podsumował swoją niedawną wizytę w Egipcie i podkreślił, że Egipt był i jest znakiem nadziei zarówno w historii, jak i w czasach obecnych.

Tak wyglądały krwawe zamachy na chrześcijan w Egipcie w Niedzielę Palmową. Papież Franciszek niesie komptom pociechę i rozmawia z przywódcami muzułmańskimi.

Franciszek uznał, że jego pojawienie się w Afryce było "znakiem pokoju" dla tego kraju i dla całego regionu, który "cierpi z powodu konfliktów i terroryzmu".

d1jgula

Podziel się opinią

Share

d1jgula

d1jgula
Więcej tematów